w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 408
Wszystkich postów: 927676
Wszystkich tematów: 135675

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7748 dni
pl

FontForge 2019.03.17


FontForge to program przeznaczony do tworzenia nowych oraz edycji istniejących czcionek systemowych. Posiada rozbudowane funkcje, które umożliwiają w pełni zaawansowane edytowanie nowych liter z wykorzystaniem wielu krzywych, matematycznych zależności i innych narzędzi edycji. Stanowi świetne rozwiązanie na przykład dla grafików lub innych osób, którym zasób gotowych stylów tekstu w komputerze nie wystarcza i chcą stworzyć własny i niepowtarzalny.

Podczas pierwszych chwil pracy z programem należy nieco przyzwyczaić się do specyficznego zachowania interfejsu. Może w tym pomóc świetna dokumentacja, która dostępna jest z poziomu strony internetowej producenta. Wyjaśnia ona działanie niemal wszystkich narzędzi programu, wraz z dobrymi radami jak stworzyć nowy projekt. Na uwagę zasługuje również spolszczenie interfejsu, które niestety nie jest idealne - często polskie znaki diakrytyczne zastępowane są nieczytelnymi symbolami, jednak nie utrudnia to na tyle pracy, by istniała konieczność celowego przełączenia się na przykład na język angielski. Z instrukcji warto także korzystać w przypadku ewentualnych problemów z działaniem programu. Część ewentualnych komplikacji jest w niej wyjaśniona.

Program można wykorzystać nie tylko jako edytor nowych czcionek. Równie dobrze sprawdzi się on jako konwerter typów już istniejących projektów. Obsługiwane są czcionki postskryptowe (ASCII oraz typu binarnego), TrueType, OpenType, CID oraz SVG.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (5 głosów)

Strefa Download programu
FontForgeFontForge 2019.03.17
Wersja stabilna
15.1 MB | 2019-03-17
przejdź
FontForge Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 672 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
FontForge