w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 211
Wszystkich postów: 905145
Wszystkich tematów: 127804

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7239 dni

Type light 3.2.048


Type light to program do projektowania i konwersji czcionek. Aplikacja przyda się do wygenerowania własnych fontów jak również modyfikacji tych dołączonych do systemu operacyjnego lub pobranych z internetu. Narzędzie współpracuje z formatami OpenType (TrueType i PostScript). Całość działa sprawnie i wydaje się dobrym wyborem dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników.

Program posiada przyjazny interfejs, do którego można bardzo łatwo przywyknąć. Większość funkcji konfiguracyjnych znajdziemy w menu, natomiast na paskach narzędziowych umieszczone zostały podstawowe narzędzia kreślarskie (różne rodzaje krzywych, pióro, okrąg, prostokąt, linia). Formatka, na której wyświetlony jest edytowany znak, oferuje niezbędne do wygodnej edycji funkcje. Wśród opcji znajdziemy skalowanie obrazu, wyświetlanie linijki czy kalibrację czułości zaznaczania punktów. Możemy wykorzystać także siatkę, podgląd wypełnionego znaku oraz wielopoziomowe cofanie/powtarzanie operacji. Ważną cechą programu jest bogata baza glifów, składająca się z 65535 pozycji.

Pozostałe funkcje programu:
- wygodne zarządzanie umiejscowieniem i parametrami punktów,
- konwersja krzywych pomiędzy TrueType i PostScript,
- odbicie lustrzane konturów,
- mierzenie odległości (dostępna jest linijka ekranowa),
- mapowanie glifów,
- podgląd właściwości, metryk oraz informacji o glifie (ilość konturów i punktów, indeks, rozmiary i inne),
- wsparcie Unicode.

Do programu została dołączona zasobna w przydatne informacje dokumentacja. Warto się z nią zapoznać przed rozpoczęciem pracy.

Ograniczenia!
Program jest dostępny bezpłatnie do użytku niekomercyjnego. W przypadku prowadzenia profesjonalnej działalności zarobkowej, należy wykupić pełne wydanie. Oprócz wspomnianych kwestii licencyjnych, oferuje on znaczenie większą funkcjonalność. Wśród dostępnych funkcji znajdują się między innymi: obsługa formatu TTC, dodatkowe narzędzia edycyjne i transformacje, edytor metryk, zarządzanie glifami, import SVG, wczytywanie obrazu tła, obsługa layoutów, skryptowanie.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Type lightType light 3.2.048
Wersja stabilna
3.22 MB | 2018-06-29

Ilość pobrań: 974 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (1)
Type light
avatararrow
~Krzysiak | 2013.02.12 01:23
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo dobrze trafiłem jeśli chodzi o zmianę nazwy czcionek, robi się w nim to bardzo łatwo (Font->Names i edycja) polecam :)
Type light 3.2.017