w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 480
Wszystkich postów: 944631
Wszystkich tematów: 141746

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni
pl

ParkControl 5.0.3.8


ParkControl to program do kontrolowania procesora, który pozwala przede wszystkim wpływać na sposób “parkowania” rdzeni przez system operacyjny. Umożliwia zmodyfikowanie parametrów działania tej funkcji w systemie, dzięki czemu proces może zaoferować pełną wydajność bez większych opóźnień. Parkowanie rdzeni polega na automatycznym wyłączaniu wybranych rdzeni procesora przez system operacyjny, co ma służyć oszczędzaniu energii w przypadku komputerów przenośnych.

Co ciekawe, funkcja ta w systemie Windows jest dość agresywnie skonfigurowana i wpływać może także na działanie komputerów stacjonarnych, w przypadku których oszczędność energii nie jest już przecież tak istotna, jak wydajność. Wykorzystanie opisywanego programu powinno pomóc rozwiązać ten problem, przy okazji dając możliwość nieznacznej modyfikacji kilku parametrów pracy procesora, co może przełożyć się na zwiększenie jego wydajności. Użytkownik ma w programie możliwość dokładnego skonfigurowania momentów, w których system (w obrębie wybranego „planu zasilania”) wyłączy niektóre rdzenie, by oszczędzać wykorzystanie procesora pod kątem energii, a co za tym idzie, również wydzielanego ciepła.

Jeśli chodzi o obsługę programu, jest ona bardzo prosta, dzięki estetycznemu interfejsowi, który na bieżąco wyświetla użycie procesora, prezentując także aktualny stan danego rdzenia (mamy podgląd, które rdzenie zostały wyłączone). Ciekawostką jest to, że aplikacja poprawnie wyświetla zarówno standardowe taktowanie naszego procesora, jak i obecne, które wynika z wcześniejszego podkręcania sprzętu (poprawne wyświetlanie tych parametrów należy niestety do rzadkości w programach do ich analizy).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (28 głosów)

Strefa Download programu
ParkControlParkControl 5.0.3.8
Wersja stabilna 32-bitowa
4.14 MB | 2024-04-10
ParkControl 5.0.3.8
Wersja stabilna 64-bitowa
1.08 MB | 2024-04-10

Ilość pobrań: 7386 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
ParkControl