w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 480
Wszystkich postów: 944631
Wszystkich tematów: 141746

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

64bit Checker 1.5.0


64bit Checker – wyjątkowo prosty program do szybkiego sprawdzania wersji zainstalowanego na naszym komputerze systemu operacyjnego Windows. Pozwala wykryć, czy posiadany system jest 32-, bądź 64-bitowy, jak również odczytać informacje o tym, czy nasz procesor wspiera 64-bitowe operacje (przydatne w przypadku użytkowników, którzy posiadają 32-bitowy system i zastanawiają się nad jego zmianą na wydajniejsze rozwiązanie).

Aplikacja w zasadzie nie wymaga żadnych akcji ze strony użytkownika, by zostać skutecznie wykorzystana. Wystarczy bowiem jej uruchomienie i odczytanie wyświetlonych automatycznie danych. Kluczowa informacja o architekturze systemu operacyjnego wyświetlana jest w centrum uwagi, bowiem użyto w tym przypadku, ciężko zaprzeczyć, wręcz ogromnej czcionki, której nie sposób przeoczyć. Dodatkowo podawane są dokładniejsze dane o systemie i, wspomniane już, o możliwościach procesora. Wszystkie zebrane informacje mogą zostać wyeksportowane w formie raportu. Mamy tutaj możliwość wybrania jednego z dwóch formatów zapisu (czysty tekst – TXT oraz HTML). Istnieje również możliwość bezpośredniego skopiowania raportu do schowka, by np. wkleić jego treść prosto do wiadomości e-mail czy na forum.

Działanie opisywanej aplikacji jest błyskawiczne, ale biorąc pod uwagę jej możliwości w zasadzie nie ma się czemu dziwić. Gdyby myśleć jedynie o podstawowej funkcji programu – wyświetlaniu informacji o architekturze systemu, można by się zastanawiać po co właściwe powstał (przecież te same dane można uzyskać bezpośrednio w systemie Windows w zakładce właściwości systemowych), jednak mając na uwadze kilka drobnych, ale mimo wszystko, dodatków (dokładna informacja o wydaniu systemu, możliwościach procesora), aplikacja może okazać się przydatna.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
64bit Checker64bit Checker 1.5.0
Wersja stabilna
0.08 MB | 2015-08-26

Ilość pobrań: 285 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
64bit Checker