w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 497
Wszystkich postów: 944642
Wszystkich tematów: 141748

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

Corsair Link 4.8.3.8


Corsair Link – program monitorujący pracę komputera (temperaturę, prędkości wentylatorów) kierowany przede wszystkim do posiadaczy zaawansowanych zasilaczy firmy Corsair z serii AXi, w przypadku których program pozwala dodatkowo śledzić obciążenia i napięcie generowane przez zasilacz. Co istotne, pomijając śledzenie informacji z odpowiedniego zasilacza, pozostałe funkcje dostępne są dla każdego, niezależnie od tego, jakim dysponujemy sprzętem. Aplikacja pozwala w łatwy i czytelny sposób śledzić temperatury wewnątrz obudowy zarówno w tabelach, na wykresach oraz w ciekawym widoku przekroju obudowy komputera, gdzie samodzielnie rozmieszczamy wszystkie czujniki i urządzenia. Jest to z pewnością jedna z ciekawszych propozycji monitorujących pracę podzespołów, która może przydać się na przykład graczom lub overclockerom.

Obsługa aplikacji jest przy tym bardzo prosta i nie będzie wyzwaniem pomimo jedynie anglojęzycznego interfejsu. Po uruchomieniu program samodzielnie skanuje nasz sprzęt, aby wykryć odpowiednie czujniki i sczytać z nich dane. Pobrane informacje grupowane są w niewielkie okienka, zgodnie z pochodzeniem (np. oddzielnie prezentowane są dane z dysków twardych, procesora czy karty graficznej). Ten widok dostarcza wielu informacji, ale można je dodatkowo rozszerzyć o panel wykresów widoczny domyślnie z prawej strony całego interfejsu. Co istotne, dane do wykresów zbierane są na bieżąco w tle, zatem jeśli tylko program był wcześniej włączony i wyświetlimy wykresy, będziemy widzie pełną historię w obrębie jednego wykresu.

Bardzo interesująco wypada również tryb podglądu obudowy. Program wyświetla w niej przykładowy model obudowy komputerowej firmy Corsair, na który można ręcznie przeciągać odczyty ze wskaźników. Takie rozwiązanie ułatwia analizę temperatur wewnątrz obudowy i ułatwia na przyszłość lepsze rozmieszczanie podzespołów. Warto dodać, iż domyślnie program automatycznie uruchamia się w tle wraz ze startem systemu operacyjnego. To dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala w razie konieczności sprawdzić stan komputera bez konieczności uprzedniego pamiętania o uruchomieniu programu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Corsair LinkCorsair Link 4.8.3.8
Wersja stabilna
35.58 MB | 2017-09-16

Ilość pobrań: 525 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Corsair Link