w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 510
Wszystkich postów: 944663
Wszystkich tematów: 141753

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

System Information Tool 1.0


System Information Tool – prosty w obsłudze, niewielki program wyświetlający podstawowe, ale jednocześnie dość nietypowe informacje o systemie i bazowych komponentach. Przyda się głównie do odczytania szczegółów o systemie operacyjnym, nazwie komputera, rozdzielczości podłączonego monitora czy też identyfikatorze procesora. Wśród zbieranych danych znajdziemy również informację o całkowitej pojemności pamięci operacyjnej (niestety w nieprzydatnie szczegółowej jednostce) oraz monitor zajętości pamięci RAM i obciążenia procesora w formie prostych procentowych pasków.

Na pochwały zasługują tutaj w szczególności ładnie prezentujący się interfejs, brak konieczności instalacji programu oraz stosunkowo wysoka szybkość działania. Dziwić natomiast może podejście producenta do kwestii danych, które są wyświetlane. W przypadku procesora na przykład możemy poznać liczbę jego rdzeni oraz odczytać identyfikator, ale nie znajdziemy choćby tak podstawowych danych jak nazwa modelu czy prędkość zegara. Analogicznie w przypadku pamięci odczytamy jedynie jej całkowitą pojemność, zaś jedyne dane związane z grafiką to rozdzielczość monitora.

Podczas tworzenia niniejszego opisu, program dostępny jest jedynie w pierwszej wersji stabilnej. Nie powinno więc ulegać wątpliwości, iż producent rozszerzy funkcjonalność aplikacji w przyszłości, bo obecnie stanowi ona jedynie alternatywę dla systemowych narzędzi, którymi z powodzeniem odczytamy większość tych samych danych – atutem w tym przypadku będzie jedynie wyświetlanie ich w obrębie jednego okna, ponieważ bezpośrednio w systemie informacje te nie są prezentowane przez jedno narzędzie.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
System Information ToolSystem Information Tool 1.0
Wersja stabilna
0.37 MB | 2016-07-22

Ilość pobrań: 154 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
System Information Tool