w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 497
Wszystkich postów: 944642
Wszystkich tematów: 141748

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni
pl

Exeinfo PE 0.0.4.1


Exeinfo PE to niewielki program, który wyświetla informacje o plikach (głównie wykonywalnych – EXE), takie jak ich typ interfejsu (graficzny, bądź konsolowy), wykorzystana architektura (32- lub 64-bit), wersja, dodatkowe informacje oraz numeryczne dane związane z samym zapisaniem pliku. Program nie stanowi raczej interesującej propozycji dla przeciętnego użytkownika, który chciałby poznać szczegóły techniczne jakiejś aplikacji. Prezentowane tutaj dane są surowe, a więc bez fachowej wiedzy związanej z ich interpretacją, ciężko będzie uznać je za użyteczne.

Tym bardziej dziwi fakt zastosowanie w programie opcji zmiany skórek graficznych interfejsu na jedną z kilku propozycji. Nie można tego oczywiście uznać za wadę, natomiast mając na uwadze docelową grupę użytkowników programu, podobną funkcjonalność trudno uznać za tę pierwszej potrzeby. Dużym atutem aplikacji jest łatwość jej obsługi. Po uruchomieniu wystarczy wskazać programowi plik, np. wykonywalny, którego analizą ma się zająć automatyka. Można skorzystać z wbudowanego eksploratora lub przeciągnąć na obszar roboczy dowolną ikonkę aplikacji. Choć implementacja wygodnej metody „przeciągnij i upuść” (drag&drop) generalnie jest sporą zaletą, tutaj to rozwiązanie nie do końca w pełni rozwiązuje problem importu plików, bowiem aplikacja nie zadowoli się pulpitowym skrótem – konieczne jest wskazanie właściwej aplikacji, często zaszytej głęboko w strukturze katalogów na dysku, gdzie zainstalowano analizowany program.

Na plus należy natomiast zaliczyć także prędkość pracy programu. Zarówno samo uruchamianie, jak i wyświetlanie informacji o wskazanych plikach jest niemal natychmiastowe. Na liście dodatkowych opcji znajdziemy niecodzienny zestaw funkcji, w tym na przykład uruchomienie systemowego kalkulatora. Obecność takich możliwości trudno uzasadnić, ale mogą one się okazać przydatne.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Spolszczenie!
Język polski aktywowany jest z poziomu rozwijanej listy w ustawieniach. Niestety niektóre elementy interfejsu mimo to pozostają anglojęzyczne.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Exeinfo PEExeinfo PE 0.0.4.1
Wersja stabilna
1.2 MB | 2016-05-12

Ilość pobrań: 196 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
Exeinfo PE
avatararrow
~gość | 2015.09.01 01:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program obsługuje ikony z pulpitu ,
wystarczy użyć Menu Shell Windowsa -prawy klawisz myszy a nie Drag&Drop-a
Exeinfo PE 0.0.3.8
avatararrow
~halama | 2015.08.12 20:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
intuicyjna obsługa , szybo wykrywa zabezpieczenia
Exeinfo PE 0.0.3.8