w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 498
Wszystkich postów: 944680
Wszystkich tematów: 141753

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

QuickMon 4.4.4


QuickMon to niewielki ale bardzo rozbudowany program do monitorowania różnego rodzaju elementów w systemie operacyjnym, począwszy od wolnego miejsca na dyskach, informacjach zapisywanych w plikach LOG, opóźnieniach PING sprawdzanych z konkretnym hostem i wielu innych. Choć główny interfejs wygląda przyjaźnie, generalnie jest to program kierowany raczej do zaawansowanych użytkowników, bowiem jego konfiguracja może okazać się sporym wyzwaniem (konieczne jest sprawne poruszanie się po systemowych plikach i nadawanie wszystkim operacjom odpowiednich parametrów).

Co więcej, po instalacji nie znajdziemy tu żadnej podpowiedzi, jak podobne elementy dodać do nowej listy, która pozwoli nam je monitorować. Dużo wygodniej byłoby, gdyby producent zadbał o przykładowy plik z uzupełnioną tabelą – wówczas konfigurację nowej można by (przynajmniej początkowo) przeprowadzić analogicznie i tym samym poznać sposób działania aplikacji. Tymczasem zdani jesteśmy na siebie: z początku niezbędne będzie utworzenie nowej listy i nadanie jej nazwy, a później dodawanie nowych elementów z wykorzystaniem narzędzia „Add”, do którego dostaniemy się na przykład po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na daną listę.

Później pozostaje już tylko dodanie opcji, na przykład związanej z pozostałą ilością miejsca na konkretnej partycji dysku twardego. Aplikacja sama podpowie, jaka usługa za to odpowiada, ale jej dodatkowa konfiguracja (choć nieobowiązkowa) to już pole pozostawione wyłącznie wiedzy użytkownika. Aby nie przysporzyć sobie dodatkowych komplikacji, warto pamiętać, że każdy dodawany do listy element również trzeba samodzielnie nazwać.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
QuickMonQuickMon 4.4.4
Wersja stabilna 32-bitowa
4.98 MB | 2017-04-14
QuickMon 4.4.4
Wersja stabilna 64-bitowa
4.98 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 161 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
QuickMon