w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 238
Wszystkich postów: 904575
Wszystkich tematów: 127605

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6880 dni
pl

NewFileTime 5.88


NewFileTime to lekki program do edycji znaczników czasu plików oraz katalogów. Program pozwala na wygodne zmienianie dat i czasów utworzenia, modyfikacji oraz ostatniego dostępu, które przypisano do wybranego pliku czy folderu. Możliwa jest edycja znaczników czasu dla poszczególnych plików/katalogów lub dla całej ich grupy (w pojedynczym zadaniu). W łatwy sposób zmienimy wszystkie znaczniki czasu albo zmodyfikujemy tylko wybrane z nich.

Obsługa NewFileTime nie jest zbyt skomplikowana, możemy zdecydować się od razu na dokładne ustawienie wybranych znaczników czasu, jak również skorzystać z kart odpowiedzialnych za „postarzanie” czy „odmładzanie” plików i katalogów o określoną ilość dni czy godzin. Przy pierwszym sposobie otrzymujemy dodatkowo do dyspozycji niewielki kalendarz, dzięki któremu będzie nam łatwiej podać określone daty i czasy. W każdej z metod można użyć opcji #, odpowiedzialnej za szybkie przestawianie dat i czasów o określoną liczbę dni oraz godzin. Pliki i katalogi wczytujemy do programu za pomocą opcji Importuj albo przy użyciu metody przeciągnij i upuść. Warto dodać, że NewFileTime obsługuje rekurencyjność, tak więc do jego listy roboczej wprowadzimy także dane z podkatalogów zawartych w wybranym katalogu źródłowym.

Gdy nowe znaczniki czasu zostaną już skonfigurowane, możemy zapisać je w plikach (odpowiada za to przycisk Ustaw). Listę operacyjną wyczyścimy za pomocą przycisku Resetuj, poza tym usuniemy z niej określone pozycje przy użyciu menu kontekstowego (wywoływane prawym przyciskiem myszki). NewFileTime pozwala na importowanie oraz eksportowanie listy plików wraz z ich znacznikami czasu (import/eksport z/do plików TXT). Należy jeszcze zwrócić uwagę na funkcję „Tester czas na tekst”. Do jej pola możemy wklejać daty i czasy z dokumentów czy arkuszy kalkulacyjnych w celu sprawdzenia, czy wprowadzone dane zostaną odczytane w formie prawidłowej dla znaczników czasu. Warto wspomnieć także o możliwości integracji programu z menu kontekstowym Eksploratora Windows (szybkie dodawanie plików do listy roboczej z poziomu Eksploratora).

Interfejs graficzny NewFileTime to po prostu niewielkie okienko, skromne pod względem estetyki wykonania. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć specjalnych problemów z obsługą programu. W witrynie producenta można znaleźć krótką instrukcję oraz dział FAQ, porady nie są dostępne w polskiej wersji językowej.

Uwaga!
Sposób ustawienia polskojęzycznego interfejsu – z menu LNG wybieramy opcję Polish.
Narzędzie nie wymaga instalacji i może być używane jako program Portable. Ustawienia są zapisywane tylko w głównym katalogu NewFileTime, tak więc aplikacja zachowa naszą konfigurację na różnych komputerach, działając np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. NewFileTime nie ingeruje w rejestr Windows.
W systemach plików FAT nie zmienimy daty i czasu ostatniego dostępu do pliku/folderu.
Wersja 64 bitowa prawdopodobnie nie obsługuje kodowania Unicode.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
NewFileTimeNewFileTime 5.88
Wersja stabilna 32-bitowa
0.1 MB | 2021-11-25
NewFileTime 5.88
Wersja stabilna 64-bitowa
0.19 MB | 2021-11-25

Ilość pobrań: 441 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
NewFileTime