w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 125
Wszystkich postów: 904609
Wszystkich tematów: 127617

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6928 dni

WinMend File Splitter 2.2.0


WinMend File Splitter to instalacyjna wersja ciekawego programu do szybkiego dzielenia plików dowolnego rozszerzenia na mniejsze kawałki. Jednocześnie obsługiwane jest odwrotne działanie, a więc łączenie kilku części danego pliku w jeden. Co ciekawe jednak, nie jest to jedyny sposób na złączenie wygenerowanych programem fragmentów w całość; podczas dzielenia pliku automatycznie tworzony jest bowiem odpowiedni skrypt, którego uruchomienie pozwoli użytkownikowi uzyskać zamierzony efekt. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu osoba, której chcemy udostępnić pofragmentowany plik, nie musi posiadać na komputerze opisywanego programu, a jedynie dysponować skryptem, który również jej dostarczymy.

Obsługa aplikacji jest przy tym bardzo prosta i sprowadza się do trzech kroków; wybrania pliku źródłowego, wskazania ścieżki zapisu oraz wybrania sposobu dzielenia na mniejsze fragmenty. Dostępne są tutaj dwa tryby pracy programu, które mogą znaleźć zastosowanie w zależności od konkretnej sytuacji, w której znajdzie się użytkownik. Pierwszy z trybów pozwala podzielić wybrany dokument na zadaną ilość kawałków. W tym przypadku nie będziemy mieć wpływu na ich rozmiar. Druga opcja umożliwia z kolei zdefiniowanie maksymalnego rozmiaru pojedynczego kawałka; analogicznie w tym przypadku użytkownik nie będzie miał możliwości ograniczenia ilości powstałych plików. Choć obydwa tryby mogą okazać się przydatne, wydaje się, iż to ten drugi wykorzystywany będzie przez użytkowników dużo częściej.

Program stanowi ciekawą propozycję między innymi dla osób często borykających się z problemem zapisu dużych plików (na przykład obrazów płyt ISO) na niewielkie pamięci przenośne. Dzięki wykorzystaniu opisywanej aplikacji, będą one mogły podzielić plik na części, by swobodnie nagrać go na kilka pendrive'ów. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku przesyłu plików drogą internetową: poprzez komunikator, bądź pocztę elektroniczną posiadającą ograniczenie związane z maksymalnym rozmiarem załącznika.

Na koniec warto wspomnieć o drobiazgu związanym z interfejsem, który pozwala wybrać jeden z kilku schematów kolorystycznych okna programu, co pozwoli dostosować je do naszych preferencji lub wyglądu innych aplikacji na komputerze. Wybrane ustawienie jest zapamiętywane i aktywne po ponownym uruchomieniu aplikacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
WinMend File SplitterWinMend File Splitter 2.2.0
Wersja stabilna
2.73 MB | 2017-09-04
przejdź
WinMend File Splitter Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 136 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
WinMend File Splitter