w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 228
Wszystkich postów: 904448
Wszystkich tematów: 127567

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6646 dni

Path Scanner 1.1.0.20


Path Scanner to prosty program do analizy ścieżek do plików w systemie w celu znalezienia takich wpisów, których długość niebezpiecznie zbliża się do 255 znaków (jest to wartość graniczna dla systemu plików NTFS, powyżej której w przypadku odczytu danych mogą pojawić się błędy). Dzięki wykorzystaniu opisywanego programu, szybkie skanowanie zadanej ścieżki (lub nawet całej partycji dysku) pozwoli znaleźć takie pliki, których długość ścieżki przekracza zadaną przez nas liczbę znaków. Przy okazji aplikacja automatycznie sprawdza bieżącą poprawność działania aktualnych ścieżek.

Użytkowanie programu jest intuicyjne, dzięki ograniczeniu interfejsu do tylko kilku pól opcji. Znajdziemy w nim możliwość ręcznego wpisania ścieżki początkowej, od której chcemy zacząć skanowanie, jak również wbudowany eksplorator, który pomocny będzie do wskazania lokalizacji startowej przy użyciu myszy. Obok okna dotyczącego ścieżki znajdziemy jeszcze okienko, w którym uzupełnić można minimalną ilość znaków w ścieżce, powyżej której program zakwalifikuje ścieżkę dostępu do danego dokumentu jako niebezpieczną i wymagającą uwagi użytkownika (domyślna wartość to 150 znaków). Kiedy ustawienia są już wprowadzone, pozostaje nam już tylko naciśnięcie przycisku skanowania. W przypadku, gdy wstępna analiza wykaże dużą ilość zagrożonych ścieżek w danej lokalizacji, zostaniemy o tym dodatkowo poinformowani (ponieważ czas działanie programu znacznie się wtedy wydłuży).

Po zakończonej analizie, wszystkie pliki i ścieżki wyświetlane są na zbiorczej liście, z poziomu której możliwe jest zbadanie ich długości, jak również sprawdzenie statusu poprawności. Ponieważ znalezione ścieżki są długie w swojej treści, przydać się tu może opcja ręcznego powiększania okna programu lub nawet skorzystanie z pracy pełnoekranowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Path Scanner



Path Scanner 1.1.0.20
Wersja stabilna
0.58 MB | 2015-01-02

Ilość pobrań: 1417 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 60

Komentarze (1)
Path Scanner
avatararrow
~Markos illona | 2016.02.05 00:56
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie

you need to use software " Long Path Tool " it will solve this problem
Path Scanner 1.1.0.20