w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 496
Wszystkich postów: 944647
Wszystkich tematów: 141750

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

Recent File Seeker 2.0


Recent File Seeker to program do automatycznego wyszukiwania ostatnio modyfikowanych plików w systemie. Odpowiednie algorytmy przeszukują wskazane przez użytkownika lokalizacje, w poszukiwaniu dokumentów spełniających wybrane kryteria (pod kątem między innymi daty modyfikacji, rozmiaru plików, stanu sum kontrolnych MD5 czy też dodatkowych opisów plików). Cała operacja przebiega stosunkowo szybko, choć zależy oczywiście od wielu czynników, w tym szybkości dostępu sekwencyjnego do dysku twardego.

Aplikacja cechuje się atrakcyjnym interfejsem, który jest jednym okienkiem, gdzie wypełniamy wszystkie istotne informacje dla nowego poszukiwania danych. Warto wypełniać je od góry do dołu, by w ten sposób niczego istotnego nie pominąć. W ten sposób będziemy kolejno musieli wybrać wzór poszukiwań (a więc na przykład wybrane rozszerzenia plików, które nas interesują), następnie okres, który zostanie uznany przez program za „ostatnio” modyfikowany (domyślnie jest to 30 ostatnich dni), pola poszukiwanych zmian (między innymi wspomniane już sumy kontrolne czy opisy dokumentów), ścieżkę poszukiwań oraz lokalizację zapisu raportu.

Ten ostatni zapisywany jest w formie pliku tekstowego po zakończonej pracy aplikacji i automatycznie uruchamiany w domyślnym edytorze (najczęściej Notatniku). W pierwszej chwili może się wydawać, iż stworzony dokument nie jest najwyższej przejrzystości, jednak wystarczy chwila, by opanować kolejne wpisy, które rozdzielone są od siebie linijkami przerwy. Warto dodać, iż w założeniu program powstał między innymi po to, by ułatwić wyszukanie szkodliwych aplikacji na komputerze, dzięki analizie ostatnio modyfikowanych plików, gdzie możemy wykryć niespodziewane wpisy. Jest to ciekawe zastosowanie dla programu i można wykorzystać jego zalety.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Recent File SeekerRecent File Seeker 2.0
Wersja stabilna
0.69 MB | 2015-02-14

Ilość pobrań: 130 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Recent File Seeker