w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 504
Wszystkich postów: 944635
Wszystkich tematów: 141748

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

MZreveal 1.11


MZreveal to konsolowy program, który tworzy listę ukrytych plików wykonywalnych w obrębie danej lokalizacji i wszystkich jej podfolderów. Pozwala zwrócić uwagę użytkownika na przenośne, wykonywalne pliki, które „ukryte” są pod innymi rozszerzeniami, prze co mogą umknąć przy ręcznej analizie plików przez eksplorator. Wykorzystanie programu może być przydatne podczas poszukiwań szkodliwego oprogramowania na komputerze, które może zaszywać swoje wykonywalne pliki EXE pod rozszerzeniami innych formatów.

Wykorzystanie programu jest bardzo proste. Wystarczy go uruchomić (można to zrobić dwukrotnym kliknięciem; nie jest konieczne uruchamianie aplikacji komendą z poziomu konsoli), a następnie potwierdzić rozpoczęcie wyszukiwania. Proces składa się z kilku etapów, z których najdłuższy przegląda konkretne pliki i na bieżąco wyświetla ich nazwy na ekranie. Choć producent sugeruje, że narzędzie jest bardzo szybkie, w naszym odczuciu na tym polu mogłoby być nieco lepiej (sprzęt średniej konfiguracji z dyskiem SSD pierwsze wyniki pokazał dopiero po kilku minutach, nadal przeszukując dysk pod kątem kolejnych ukrytych plików). Ciężko więc uznać aplikację za świetny dodatek do codziennego skanowania antywirusowego, jednak w sytuacji podejrzeń warto z niej skorzystać.

Na koniec warto zwrócić uwagę na wsparcie ze strony producenta, które również nie należy do najlepszych. Do dyspozycji dostajemy jedynie kontakt bezpośredni; do programu nie jest dołączana jakiegokolwiek typu instrukcja, a na stronie internetowej zamieszczone są dosłownie dwa zdania o programie. Mimo to aplikacja jest na tyle prosta w obsłudze, że te wady nie powinny stanowić przeszkody dla użytkowników, którzy świadomie chcą przeskanować swój komputer pod kątem ukrytych plików wykonywalnych.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MZrevealMZreveal 1.11
Wersja stabilna
0.02 MB | 2015-02-25

Ilość pobrań: 140 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
MZreveal