w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 254
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6652 dni

HexBrowser.NET 0.72 Beta


HexBrowser.NET to program do wykrywania typów plików na podstawie zakodowanych informacji w ich treści. Aplikacja rozpoznaje ponad 1000 różnych rozszerzeń, bazując na podpisach w samym dokumencie, ignorując przy tym rozszerzenie dokumentu, które można omyłkowo zmienić samodzielnie. Jesteśmy dzięki temu w stanie szybko znaleźć błędy w dokumentach na dysku, bądź odszukać dane, których wcześniej poszukiwaliśmy, a kiedyś przez przypadek (lub w wyniku działania szkodliwego oprogramowania), zmienione zostało rozszerzenie ich pliku. Przykładem mogą być nawet tak skrajne przypadki jak pliki audio zapisane z rozszerzeniem JPG czy jakimkolwiek innym (rozszerzenie jest bowiem tylko informacją dla komputera w jakim programie uruchamiać dany plik, nie zaś informacją, która decyduje o jego typie).

Opisywana aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i działa całkiem szybko. Wybieranie interesujących nas folderów lub plików odbywa się w oparciu o wbudowany eksplorator. Poruszanie się po nim jest intuicyjne i bardzo zbliżone do sposobu obsługi eksploratora systemowego. Wybranie dowolnego katalogu skutkuje wyświetleniem na ekranie listy wszystkich plików, które się w nim znajdują, wraz z rozszerzeniami, które zostały rozpoznane na podstawie nagłówków zaszytych w samych plikach. Aplikacja rozpoznaje setki rozszerzeń z wielu kategorii plików (między innymi graficzne, muzyczne, pakietów biurowych i wiele innych).

Kiedy zaznaczymy konkretny plik, w prawej części okna można zdobyć szczegółowe informacje na jego temat. Poruszamy się pomiędzy nimi wykorzystując wygodne zakładki. Można dzięki nim wyświetlić między innymi zapisy heksadecymalne, z których skorzystały algorytmy programu, by rozpoznać rozszerzenie.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
HexBrowser.NETHexBrowser.NET 0.72 Beta
Wersja rozwojowa
0.25 MB | 2015-03-19

Ilość pobrań: 71 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
HexBrowser.NET