w
googluj
pl

Advanced Renamer Portable 3.85


Advanced Renamer Portable - przenośne wydanie darmowego programu Advanced Renamer, który pozwala na zaawansowane zmienianie nazw, rozszerzeń, atrybutów i znaczników czasu plików oraz katalogów. Operacje te można przeprowadzać na wielu plikach i folderach w pojedynczym zadaniu, jednocześnie używając całej serii metod modyfikujących nazwy, rozszerzenia itd. (program wykorzystuje przetwarzanie wsadowe). Z chwilą tworzenia opisu dostępnych jest 14 takich reguł, każda z nich posiada szereg dedykowanych ustawień, a przy tym uwzględniane są maski nazw oraz wyrażenia regularne. Warto dodać, że za pomocą programu będziemy w stanie generować nazwy na podstawie tagów plików audio i wideo, metadanych EXIF, geotagów, znaczników czasowych i znaczników rozmiarów plików, a także tagów charakterystycznych dla seriali czy show telewizyjnych. Udostępniono również funkcje przenoszenia czy kopiowania plików/folderów wraz z opcjonalną zmianą ich nazw, rozszerzeń, atrybutów i znaczników czasu. Na uwagę zasługują możliwości związane z szybkim podglądem wyników modyfikacji nazw, podglądem obrazów (w formie miniaturek), jak również cofaniem wprowadzonych zmian (moduł historii) oraz wykrywaniem i rozwiązywaniem konfliktów w nazwach. Advanced Renamer wspiera kodowanie Unicode, tak więc polskie znaki „z ogonkami” są obsługiwane w nazwach plików i katalogów.

W programie dostępne są następujące metody modyfikacyjne, opcjonalnie uwzględniające wielkość liter, możliwe do zastosowania zarówno na nazwie albo rozszerzeniu, jak i na obu tych elementach jednocześnie: utworzenie nowej nazwy (z wykorzystaniem różnych typów znaczników), modyfikacja wielkości liter, przenoszenie i usuwanie znaków, usuwanie wybranego wzorca nazwy, renumeracja, zamienianie lub dodawanie ciągów znaków, tworzenie nazw na podstawie listy tekstowej, przerzucanie znaków oddzielonych wybranym separatorem, przycinanie ciągów znaków, modyfikowanie atrybutów plików i folderów oraz ich znaczników czasowych, wykorzystanie skryptów.

Advanced Renamer został zaopatrzony w listę roboczą plików i folderów, listę operacji, panel eksploratora plików i katalogów, a także narzędzie wyświetlające metadane EXIF. Pliki i katalogi wprowadzamy do listy roboczej za pomocą typowych opcji, panelu eksploratora lub metody „przeciągnij i upuść”. Możliwe jest kontrolowanie kolejki plików czy folderów oraz kolejki operacji modyfikacyjnych. W razie potrzeby zapiszemy dane obydwu list do zewnętrznych plików, wczytamy dane z takich plików, a także skorzystamy z opcji importujących nazwy z pliku CSV oraz tagi z serwisu TVRage.com. Należy dodać, że program można obsługiwać również z poziomu wiersza poleceń.

Wersja Portable przechowuje ustawienia jedynie w swoim katalogu głównym, dzięki czemu jest w pełni przenośna i może działać na różnych komputerach z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie pozostawia śladów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny Advanced Renamer Portable jest przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy będą potrzebować pewnej ilości czasu na opanowanie zasad korzystania z programu, jednak później stanie się on całkiem intuicyjny w obsłudze. Poprzez menu Pomoc można otworzyć podręcznik online, dostępny w języku angielskim.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Advanced Renamer PortableAdvanced Renamer Portable 3.85
Wersja stabilna
14.56 MB | 2019-07-11
przejdź Wersja instalacyjna Advanced Renamer

Ilość pobrań: 3022 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 18

Komentarze (0)
Advanced Renamer Portable