w
googluj

DeadPix Portable 1.2


DeadPix Portable to przenośna wersja programu, który pozwala w łatwy sposób naprawić zablokowane piksele oraz wyszukać martwe na ekranie ciekłokrystalicznym. Naprawianie zablokowanych na wyświetlaniu konkretnej barwy pikseli polega w tym przypadku na naprzemiennym wyświetlaniu różnych kolorów na zadanym obszarze monitora. Dzięki temu ładunki doprowadzane do pikseli są często zmieniane, co może przyczynić się do odblokowania piksela, który niepoprawnie zinterpretował w przeszłości wysyłane mu sygnały i od tego czasu wyświetla ciągle tę samą barwę, niezależnie od potrzeb danego obrazu. W tym trybie użytkownik ma wpływ jedynie na szybkość przełączania kolorów: różna częstotliwość zmian może mieć różny efekt - warto więc poeksperymentować podczas prób naprawienia „nieposłusznych” pikseli.

W trybie wyszukiwania martwych pikseli, aplikacja pozwala wyświetlić jednolity kolor na pełnym ekranie komputera. Pozwoli to użytkownikowi manualnie przejrzeć powierzchnię monitora, wyszukując ewentualne usterki. Na tym etapie skorzystać można zarówno z gotowych próbek kolorystycznych, bądź też samemu wybrać interesującą nas barwę z palety (w praktyce można więc uzyskać dowolny kolor, jaki jest w stanie wyświetlić monitor).

Zmiana kolorów w tym przypadku ma jedynie znaczenie dla wygody użytkownika. Niektórym osobom wygodniej będzie zaobserwować martwe piksele na przykład przy maksymalnie jasnym monitorze, wyświetlającym biały kolor, a innym przy nieco bardziej stonowanych barwach, które mniej rażą oczy. Niezależnie od tego, czy chcemy naprawić zablokowane, czy zlokalizować martwe piksele na monitorze, opisywany program jest świetną propozycją „pierwszego kontaktu” właśnie w takich przypadkach.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.5.2 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
DeadPix PortableDeadPix Portable 1.2
Wersja stabilna
6.54 MB | 2019-07-13
przejdź Wersja instalacyjna DeadPix

Ilość pobrań: 92 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
DeadPix Portable