w
googluj
pl

Enigma Virtual Box Portable 7.30


Enigma Virtual Box Portable – przenośna wersja darmowego programu, który służy do wirtualizacji oprogramowania poprzez konsolidację plików dowolnego typu i wpisów w rejestrze w jeden plik wykonywalny, działający z poziomu pamięci RAM bez udziału dysku twardego bądź pozostałych nośników. Enigma Virtual Box przyda się zarówno programistom, jak i osobom chcącym przygotować wersje przenośne ulubionych aplikacji.

Program wspiera wszystkie typy plików, na przykład pliki wykonywalne, dynamiczne biblioteki (DLL), obiekty ActiveX/COM (DLL, OCX), materiały wideo i audio (AVI, MP3), pliki tekstowe (TXT, DOC). Pliki tymczasowe wirtualizowanej aplikacji nie są zapisywane na dysku, emulacja jest przeprowadzana całkowicie w pamięci przydzielonego procesu. Wspierane są 32 i 64 bitowe pliki binarne z rodziny Windows NT. Ponadto możliwa jest kompresja tworzonych plików wirtualnych. Warto dodać, że przy rejestracji obiektów ActiveX/COM nie jest wymagane posiadanie uprawnień administratora systemu.

Enigma Virtual Box osadza specjalny loader w module głównym aplikacji. Loader uruchamia się przed wykonaniem głównego kodu danego programu i przechwytuje te z jego wywołań systemowych, które są skierowane do dysku i aktywują zapis/odczyt danych określonego pliku. Następnie loader przekazuje wywołania do odpowiedniego obszaru pamięci, gdzie wirtualizowany jest ten plik.

Program posiada nieskomplikowany interfejs i jest dość prosty w obsłudze, o ile użytkownik orientuje się trochę w komponentach aplikacji. W głównym oknie wybierzemy pliki, katalogi (także z uwzględnieniem rekursywności), wpisy rejestru oraz pakiety, które chcemy skonsolidować w emulowaną aplikację. Wspierane jest również łączenie pakietów zewnętrznych. Opcje ogólne pozwalają na zarządzanie mapowaniem plików wykonywalnych przy użyciu plików tymczasowych, podziałem systemu wirtualnego na procesy podrzędne, a także zezwoleniem na uruchamianie wirtualnych plików wykonywalnych. Dostępne są także opcje dodatkowe, odpowiedzialne za aktywację/dezaktywację wirtualizacji plików i rejestru, zastosowanie kompresji oraz zapisu do rejestru, jak również automatyczne usuwanie wyekstrahowanych plików. Po wyborze źródłowych komponentów i skonfigurowaniu ustawień wystarczy kliknąć w przycisk Przetwarzaj, by wkrótce cieszyć się skonsolidowaną, wirtualną aplikacją. W razie potrzeby można zapisać projekt do zewnętrznego pliku i później ponownie załadować z niego wszystkie niezbędne dane. Plik pomocy nie działa w wersji przenośnej, ale zawsze można odwiedzić odpowiedni dział forum w witrynie producenta. W dziale udostępniono zbiór postów poświęconych programowi (treści w języku angielskim).

Wersja Portable to pojedynczy plik, prawdopodobnie stworzony właśnie za pomocą Enigma Virtual Box. Edycja przenośna funkcjonuje bez problemów na różnych komputerach, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego, nie pozostawiając śladów na dysku czy w rejestrze.

Uwaga!
Sposób ustawienia polskiej wersji językowej interfejsu – klikamy w opcję Language dostępną na pasku menu, wybieramy Polish, zamykamy i ponownie uruchamiamy narzędzie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Enigma Virtual Box PortableEnigma Virtual Box Portable 7.30
Wersja stabilna
4.49 MB | 2015-08-13
przejdź Wersja instalacyjna Enigma Virtual Box

Ilość pobrań: 443 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Enigma Virtual Box Portable