w
googluj
pl

IObit Game Booster Portable 3.4


IObit Game Booster Portable – przenośna wersja darmowego programu IObit Game Booster, który optymalizuje system w celu zapewnienia jak największej wydajności działania gier komputerowych. W tej chwili program nie jest już rozwijany i został zastąpiony kolejno przez aplikacje Razer Game Booster oraz Razer Cortex. Wersja Portable została dodana do naszej bazy, ponieważ brakuje wersji przenośnych wspomnianych aplikacji (przynajmniej w chwili tworzenia opisu). Pomimo tego, że program może uchodzić za nieco przestarzały, to i tak zapewnia skuteczną optymalizację wydajności gier.

IObit Game Booster oferuje trzy główne moduły – Game Box, moduł diagnostyczny, moduł narzędziowy. W module Gamebox możemy organizować gry dostępne lokalnie w kolekcję i uruchamiać je w trybie zoptymalizowanym, zapewniającym jak najwyższą wydajność. Po kliknięciu w przycisk Przyśpieszenie, program pozwoli na zaplanowanie optymalizacji systemu podczas gry (według domyślnych lub wybranych przez nas ustawień). W konfiguracji przyspieszenia będziemy w stanie przyjrzeć się zasobom PC wykorzystywanym przez dane procesy oraz działającym usługom Windows i zewnętrznych aplikacji. Program sam ocenia, które z usług są zbędne oraz podaje, w jakim stopniu określony proces będzie miał wpływ na spowolnienie gry. Oczywiście można samodzielnie zaplanować dezaktywację procesów i usług obciążających niepotrzebnie podzespoły PC podczas grania. Inne możliwe akcje to m.in. uruchomienie gry na wirtualnym pulpicie (zapewnia maksymalną moc obliczeniową w trakcie gry), uwolnienie pamięci RAM, dezaktywacja Eksploratora Windows, zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność, wyłączenie automatycznych aktualizacji systemu. Kliknięcie w przycisk Start włączy optymalizację nawet bez uruchamiania gry. Moduł wyświetla także aktualne temperatury procesora, płyty głównej oraz dysku. Po skonfigurowaniu ustawień można uruchomić wybraną grę z poziomu GameBoxa i cieszyć się zwiększoną wydajnością jej pracy. Gdy gra zostanie zamknięta, program przywróci ustawienia systemu sprzed optymalizacji. Jeżeli nie włączaliśmy żadnej gry, przyśpieszenie również może zostać cofnięte (przycisk Przywróć).

Moduł diagnostyczny odpowiada za przeprowadzenia kompletnej analizy systemu, sprawdzane są usługi, procesy, konfiguracja sprzętowa komputera oraz wpisy dziennika zdarzeń Windows. Dane diagnostyczne można skopiować do schowka lub wyeksportować do pliku tekstowego. W module Narzędzia skorzystamy z trzech sekcji. Sekcja Usprawnij pozwala na zastosowanie stałej optymalizacji systemu – zdecydujemy tutaj o aktywności jego rozmaitych, nie zawsze niezędnych funkcji (także w trybie eksperckim). Zastosowaną optymalizację możemy w każdej chwili cofnąć, gdyby w jakiś sposób sprawiała ona problemy w działaniu Windows lub różnych aplikacji. Sekcja Defragmentacja odpowiada za scalanie fragmentów plików gier w całość, dzięki czemu gry mogą startować i działać szybciej. W sekcji Sterowniki program analizuje aktualność zainstalowanych sterowników i pozwala na pobranie ich najnowszych wersji (funkcja może nie działać prawidłowo ze względu na obecny brak wsparcia dla IObit Game Booster).

Wersja Portable przechowuje ustawienia w swoim głównym katalogu, dzięki czemu jest całkowicie przenośna i może działać na różnych PC z utrzymaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny IObit Game Booster Portable jest nowoczesny i elegancki. Mniej doświadczeni użytkownicy opanują obsługę narzędzia w krótkim czasie, ale niektóre zagadnienia wymagają szerszej wiedzy o komponentach systemu Windows. Niestety, brakuje pliku pomocy czy innych instrukcji (z uwagi na zakończone wsparcie dla programu).

Uwaga!
Chociaż udostępniona wersja Portable ma w nazwie pliku słowa Development Test 1, to jednak jest stabilna i w pełni funkcjonalna.
Pobrany plik EXE wypakuje wersję przenośną do wybranej lokacji.
Wersja przenośna jest zgodna z formatem PortableApps.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
IObit Game Booster PortableIObit Game Booster Portable 3.4
Wersja stabilna
4.14 MB | 2015-08-16

Ilość pobrań: 755 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
IObit Game Booster Portable