w
googluj

TreeSize Free Portable 4.4.1.510


TreeSize Free Portable - przenośna wersja programu, która nie wymaga instalacji w systemie. Program służy do wyświetlania statystyk wykorzystania miejsca na dyskach twardych komputera. Umożliwia przeprowadzenie szybkiej analizy dowolnej lokalizacji na dyskach i wyświetlenie jej zawartości w dowolnym porządku na liście. Tego typu baza pozwoli użytkownikowi szybko zorientować się, które foldery na komputerze zajmują najwięcej miejsca i z których być może warto by było usunąć zbędne dane, przy okazji następnego czyszczenia dysków, aby zyskać nieco cennego miejsca.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, która jest raczej typowa dla tego rodzaju aplikacji. Po uruchomieniu niezbędne jest wybranie interesującej nas lokalizacji z niewielkiego, wbudowanego eksploratora plików. Można na tym etapie wybrać całą partycję lub konkretny katalog. Wskazany element zostanie potraktowany jako „najwyższy poziom” na liście, a wszystkie przeanalizowane elementy z jego zawartości, zostaną potraktowane jako podfoldery. Analizę zebranych danych ułatwia wspominana wcześniej możliwość sortowania danych według któregokolwiek z kryteriów. Znajdziemy wśród nich między innymi procentowy udział zajętości danego folderu w strukturze całego dysku, datę ostatniej modyfikacji, czy też ilość zawieranych folderów, bądź plików. To wystarczający zestaw, by szybko uszeregować katalogi według interesujących nas szczegółów.

Miłym dodatkiem jest tutaj możliwość ręcznego ustawienia dowolnej kolorystyki wyświetlanych pasków procentowego udziału katalogów w zużyciu pamięci, jak również wbudowana opcja tworzenia wyjątków, co pozwoli wykluczyć z analizy pliki spełniające zadane kryteria (na przykład wybrane wyrażenie regularne).

Uwaga!
W naszej bazie znajdują się także testowe wersje:• TreeSize Personal - zaawansowana edycja programu wzbogacona m.in. o wyświetlanie wykresów,• TreeSize Professional - edycja do zastosowań profesjonalnych, obsługująca również systemy Windows Server.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TreeSize Free PortableTreeSize Free Portable 4.4.1.510
Wersja stabilna
8.28 MB | 2019-11-21
przejdź Wersja instalacyjna TreeSize Free

Ilość pobrań: 898 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
TreeSize Free Portable