w
googluj
pl

TrayStatus Portable 4.2c


TrayStatus Portable - przenośna wersja programu, która nie wymaga instalacji. Jest to niewielki program dostarczający dodatkowych ikon informacyjnych na systemowym pasku zadań. Dowiemy się z nich głównie o stanie niektórych przycisków klawiatury, a przy okazji o stopniu wykorzystania podstawowego dysku twardego (w kontekście transferów danych). W formie osobnych ikonek dowiemy się, czy w danej chwili przyciśnięty jest klawisz Alt, Shift, Windows, Ctrl, jak również w jakim stanie jest przycisk CapsLock, NumLock oraz ScrollLock. Jeśli często przypadkowo aktywujemy któryś z nich lub celowo często zmieniamy ich ustawienia, być może przyda nam się podgląd na ekranie ich stanów.

Po instalacji program jest w zasadzie bezobsługowy. Oferuje co prawda opcje, również zaawansowane, ale w praktyce sprowadzą się one tylko do wybrania interesujących nas ikonek (można wybrać dowolny zestaw, przy czym domyślnie prezentowana jest mniejszość). Warto wiec tutaj zajrzeć, by wykorzystać wszystkie możliwości programu i pokazywać tylko te informacje, które rzeczywiście są nam potrzebne (być może programowo zablokowaliśmy możliwość zmiany stanu przycisku NumLock i z tego powodu informacja o nim na ekranie nie jest nam już potrzebna).

Warto dodać, iż aplikacja wyświetla wszystkie informacje na pasku dość szybko. Od przyciśnięcia klawisza do reakcji ikon mija zapewne kilkanaście milisekund, ale to raczej dobry wynik, szczególnie gdy porównamy to rozwiązanie z innymi, podobnymi narzędziami, gdzie reakcja jest często jeszcze dłuższa. Podsumowując, mamy do czynienia z niewielkim i skutecznym w swoim działaniu programem, zatem jeśli tylko potrzebny jest nam tego rodzaju informator o przyciskach klawiatury – warto dać mu szansę.

Wymagania!
W przypadku Windows XP, aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
TrayStatus PortableTrayStatus Portable 4.2c
Wersja stabilna
4.62 MB | 2020-01-09
przejdź Wersja instalacyjna TrayStatus

Ilość pobrań: 112 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TrayStatus Portable