w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 498
Wszystkich postów: 944989
Wszystkich tematów: 141887

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni
pl

TrayStatus 4.8


TrayStatus to niewielki program dostarczający dodatkowych ikon informacyjnych na systemowym pasku zadań. Dowiemy się z nich głównie o stanie niektórych przycisków klawiatury, a przy okazji o stopniu wykorzystania podstawowego dysku twardego (w kontekście transferów danych). W formie osobnych ikonek dowiemy się, czy w danej chwili przyciśnięty jest klawisz Alt, Shift, Windows, Ctrl, jak również w jakim stanie jest przycisk CapsLock, NumLock oraz ScrollLock. Jeśli często przypadkowo aktywujemy któryś z nich lub celowo często zmieniamy ich ustawienia, być może przyda nam się podgląd na ekranie ich stanów.

Po instalacji program jest w zasadzie bezobsługowy. Oferuje co prawda opcje, również zaawansowane, ale w praktyce sprowadzą się one tylko do wybrania interesujących nas ikonek (można wybrać dowolny zestaw, przy czym domyślnie prezentowana jest mniejszość). Warto wiec tutaj zajrzeć, by wykorzystać wszystkie możliwości programu i pokazywać tylko te informacje, które rzeczywiście są nam potrzebne (być może programowo zablokowaliśmy możliwość zmiany stanu przycisku NumLock i z tego powodu informacja o nim na ekranie nie jest nam już potrzebna).

Warto dodać, iż aplikacja wyświetla wszystkie informacje na pasku dość szybko. Od przyciśnięcia klawisza do reakcji ikon mija zapewne kilkanaście milisekund, ale to raczej dobry wynik, szczególnie gdy porównamy to rozwiązanie z innymi, podobnymi narzędziami, gdzie reakcja jest często jeszcze dłuższa. Podsumowując, mamy do czynienia z niewielkim i skutecznym w swoim działaniu programem, zatem jeśli tylko potrzebny jest nam tego rodzaju informator o przyciskach klawiatury – warto dać mu szansę.

Wymagania!
W przypadku Windows XP, aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
TrayStatusTrayStatus 4.8
Wersja stabilna
8.22 MB | 2023-10-01
przejdź
TrayStatus Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 326 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
TrayStatus