w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 450
Wszystkich postów: 947204
Wszystkich tematów: 141692

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7840 dni
pl

XnShell 3.5.1


XnShell to rozszerzenie systemowego menu kontekstowego eksploratora, które pozwala na podgląd plików graficznych oraz wykonywanie na nich prostych operacji (szybkiej konwersji, obrotów, ustawiania na tapetę itp.). Jest proste w obsłudze, a dzięki spolszczeniu interfejsu może okazać się przydatne dla każdego odbiorcy, bez względu na poziom znajomości języka angielskiego. Aplikacja jest bardzo intuicyjna w obsłudze, ponieważ integruje się z gotowym już, systemowym rozwiązaniem menu kontekstowego, a dzięki temu nie trzeba się jej „uczyć”, tylko bez problemu od pierwszych chwil sprawnie wykorzystywać.

Po instalacji narzędzia (konieczne jest wybranie odpowiedniej wersji zgodnej z architekturą naszego systemu; 32- lub 64-bity), program od razu gotowy jest do działania. Od tego momentu, kiedy klikniemy prawym przyciskiem myszy na dowolnym zdjęciu w popularnym formacie zapisu, w menu kontekstowym znajdziemy nową rozwijaną opcję: XnShell. Najechanie na nią myszą wyświetli nam kolejne podmenu, gdzie znajdziemy szybki podgląd wybranej grafiki wraz z jej parametrami oraz podstawowe narzędzia edycyjne.

Z tego poziomu możliwe jest na przykład bezpośrednie przekonwertowanie zdjęcia do jednego z siedmiu formatów lub skorzystanie z zaawansowanej konwersji, gdzie do dyspozycji mamy już formatów kilkadziesiąt, a dodatkowo kontrolować możemy stopień kompresji oraz rozdzielczość, jeśli chcemy wykorzystać przeskalowanie. Ciekawie prezentują się także opcje obrotu, które rozszerzają możliwości systemowe o przerzucenie zdjęcia w poziomie lub pionie, czy też obrót zgodny z informacjami zapisanymi w metadanych Exif.

Spolszczenie!
Aby aktywować język polski interfejsu, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dowolnej fotografii, następnie wybrać „XnShell”, „Options...” i z pierwszej zakładki (General) wybrać „Polski” na liście „Language”. Tylko nieliczne elementy (przede wszystkim w opcjach) nie zostały przetłumaczone poprawnie z języka angielskiego.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
XnShellXnShell 3.5.1
Wersja stabilna 32-bitowa
0.99 MB | 2015-02-23
XnShell 3.5.1
Wersja stabilna 64-bitowa
1.1 MB | 2015-02-20

Ilość pobrań: 389 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
XnShell