w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 526
Wszystkich postów: 944381
Wszystkich tematów: 141693

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7840 dni

GoogleImageShell 1.0


GoogleImageShell to interesujący dodatek do systemowej powłoki Windowsa, który pozwala z poziomu kontekstowego menu plików graficznych, wyszukiwać je w Google Grafika. Obsługiwane są pliki JPG, GIF, PNG oraz BMP. Aplikacja nie obciąża systemu i może okazać się przydatna, jednak przed przystąpieniem do korzystania należy zwrócić uwagę na specyficzny proces jej konfigurowania: nie posiada typowego instalatora, zaś pierwsze uruchomienie wymaga wskazania aplikacji pierwszego z plików, z którym zostanie sparowana i w przyszłości będzie działać.

Cały proces nie powinien jednak okazać się przesadnie kłopotliwy. Po pobraniu paczki instalacyjnej, konieczne jest uruchomienie pliku z programem, a następnie wskazanie pierwszego z plików graficznych w jednym z obsługiwanych formatów. Od tego momentu program powiąże się z plikami graficznymi i będzie mógł z nimi współpracować. Aby w przyszłości wykorzystać jego możliwości, wystarczy już teraz w standardowy sposób korzystać z systemowego eksploratora plików. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na danej grafice, spowoduje jak zwykle wyświetlenie menu kontekstowego, jednak tym razem uzupełnionego o opcje związane z wyszukiwaniem w Google.

Kliknięcie opcji „Search on Google Images” spowoduje automatyczne uruchomienie przeglądarki internetowej i przejście do wyszukiwania wyników wybranym obrazem. Program stanowi bardzo ciekawe uzupełnienie warsztatu osób, które często korzystają z tej funkcjonalności wyszukiwarki Google. Więcej szczegółów związanych z funkcjonowaniem i instalacją dodatku można znaleźć na stronie z repozytorium kodu na GitHubie.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
GoogleImageShellGoogleImageShell 1.0
Wersja stabilna
0.02 MB | 2017-04-30

Ilość pobrań: 127 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
GoogleImageShell