w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 503
Wszystkich postów: 947206
Wszystkich tematów: 141693

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7840 dni

LightBulb 2.4.7


LightBulb to niewielki program do zmiany temperatury barwowej kolorów wyświetlanych na ekranie komputera. Został stworzony z myślą o osobach dbających o swój wzrok, głównie gdy podczas wieczornych sesji przed ekranem, wzrok dużo szybciej się męczy. Aplikacja pozwala wybrać zakres temperatur, który nas interesuje, oraz godziny, w których ma on być automatycznie (i płynnie) dostosowywany, by lepiej pasować do otaczającego nas oświetlenia.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią każdy, mimo braku polskojęzycznego interfejsu. Po uruchomieniu wystarczy suwakami wskazać temperatury barwowe, które chcemy obserwować w dzień i w nocy. Podczas edycji tych parametrów, na ekranie wyświetlane są również konkretne wartości temperatury barwowej, wyrażone w Kelvinach. Trzeci suwak odpowiada za czas, w jakim nastąpi płynne przejście pomiędzy kolorami. Maksymalna wartość, na jaką można go ustawić to aż 3 godziny. To z pewnością wystarczający okres, aby nawet przejście pomiędzy skrajnymi wartościami balansu bieli w programie nie zostały zauważalnie zmienione podczas normalnego korzystania z komputera. Fani szybszych przejść mogą natomiast wybrać dużo krótszy czas przejścia.

W aplikacji znaleźć można również przycisk, przy pomocy którego zasymulujemy w znacznie przyspieszonym tempie cały cykl zmiany kolorów na ekranie (symulowana jest wówczas pełna doba). Przyjemnym dodatkiem jest możliwość automatycznego pauzowania działania programu, w sytuacji, gdy korzystamy z pełnoekranowego programu (np. gier). Dzięki temu nawet nocne rozgrywki będą mogły przebiegać w swoich naturalnych, a nie zmodyfikowanych przez aplikację kolorach.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
LightBulbLightBulb 2.4.7
Wersja stabilna
3.99 MB | 2024-03-16

Ilość pobrań: 236 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
LightBulb