w
googluj
pl

Free Clipboard Viewer Portable 3.0.1.0


Free Clipboard Viewer Portable (przenośna wersja, nie wymaga instalacji)to nieskomplikowany w działaniu program do wyświetlania zawartości systemowego schowka w formie czystego tekstu, w formacie UNICODE, HTML, tekstowym, tekstowym-OEM oraz pokazujący identyfikator danego elementu. Może się okazać przydatny bardziej w rękach zaawansowanych użytkowników, poszukujących narzędzia, które umożliwi im analizę technicznych parametrów skopiowanych fragmentów tekstu. W codziennym użyciu bez sprecyzowanych i specyficznych (informatycznych) wymagań, aplikacja nie będzie szczególnie wygodna w obsłudze i raczej nie sprawdzi się jako podręczny menadżer systemowego schowka (szczególnie, że pamięta tylko jeden, ostatnio skopiowany element).

Obsługa jest natomiast bardzo prosta i w zasadzie nie wymaga czytania żadnej instrukcji. Po uruchomieniu programu, na ekranie automatycznie wyświetlane są szczegóły ostatniego elementu ze schowka, co znacznie przyśpiesza całą pracę. Niestety nieco zaskakuje funkcja wyświetlająca skopiowany element w formie czystego tekstu. Choć możemy ręcznie wybrać jedno spomiędzy dwóch kodowań znaków, treść wyświetlana jest zgodnie z jej pierwotnym formatowaniem, zatem często w jedynym wierszu bez możliwości ich zawijania, co jest rozczarowujące.

Pozostałe widoki uaktywnimy przełączając się pomiędzy nimi zakładkami z lewej strony. Aplikacja działa szybko i przełącza sposoby wyświetlania bez zauważalnej zwłoki. Co ciekawe, interfejs programu jest polskojęzyczny, ale liczba oferowanych w nim opcji jest minimalna, więc z pewnością większość (o ile nie wszyscy użytkownicy) poradziliby sobie również bez tego udogodnienia. Ciekawą możliwością jest opcja zapisania zgromadzonych informacji do zewnętrznego pliku. W przyszłości można je również otwierać przy pomocy tej samej aplikacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Free Clipboard Viewer PortableFree Clipboard Viewer Portable 3.0.1.0
Wersja stabilna
0.41 MB | 2016-03-29
przejdź Wersja instalacyjna Free Clipboard Viewer

Ilość pobrań: 75 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Free Clipboard Viewer Portable