w
googluj

WinCDEmu Portable 4.0


WinCDEmu Portable (wersja przenośna, która nie wymaga instalacji w systemie) - program do tworzenia wirtualnych napędów w systemach operacyjnych z rodziny Windows. Aplikacja wyróżnia się niezwykle przyjazną obsługą - emulacja nośników wymaga minimalnej ingerencji ze strony użytkownika. Dzięki wspomnianej zalecie, program bardzo dobrze sprawdzi się w rękach mniej doświadczonych odbiorców.

Narzędzie jest rozszerzeniem powłoki systemowej. Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na plik z obrazem w jednym z obsługiwanych formatów (ISO, CUE, NRG, CCD, IMG, MDS/MDF), wyświetlone zostanie menu kontekstowe Eksploratora Windows. Należy z niego wybrać opcję "Select drive letter & mount", a następnie odpowiednio skonfigurować właściwości napędu. Musimy wskazać literę dysku, włączyć/wyłączyć automatyczne montowanie podczas uruchamiania komputera oraz wybrać docelowy typ nośnika (CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, BD-ROM, BD-R, HD-DVD-ROM, HD-DVD-R, HD-DVD-RW i inne). Zmiany zostaną zastosowane zaraz po zatwierdzeniu wyboru. Aby usunąć niepotrzebny już napęd, korzystamy po prostu z opcji "Wysuń". Ciekawą funkcją programu jest również możliwość kompresowania zawartości nośników do formatu ISO.

WinCDEmu jest rozpowszechniany na zasadach Open Source (licencja LGPL). Program posiada otwarty kod źródłowy oraz przyzwoitą dokumentację. Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych.

Uwaga!
Podczas uruchamianiu programu należy zaakceptować skopiowanie na dysk twardy dodatkowego sterownika, odpowiedzialnego za emulowanie napędów.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
WinCDEmu PortableWinCDEmu Portable 4.0
Wersja stabilna
0.65 MB | 2016-01-05
przejdź Wersja instalacyjna WinCDEmu

Ilość pobrań: 1478 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
WinCDEmu Portable