w
googluj
pl

Free Virtual Keyboard Portable 4.1.0.0


Free Virtual Keyboard Portable (przenośna wersja, działa bez instalacji)– darmowa klawiatura ekranowa z możliwością zmiany kolorystyki na jedną z kilku propozycji. Jest to program stworzony głównie z myślą o osobach chcących maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo na przykład podczas wpisywania loginów i haseł do aplikacji bankowych, gdzie podczas korzystania z fizycznej klawiatury można obawiać się podsłuchu poprzez tak zwane keyloggery. Aplikacja ekranowa utrudnia co prawda proces wprowadzania tekstu (konieczne jest wybieranie kolejnych liter kursorem myszy), ale dla hackerów jest trudniejszym rozwiązaniem do podsłuchania.

Obsługa programu jest prosta i w zasadzie na tyle intuicyjna, iż nie wymaga większego tłumaczenia. Po uruchomieniu, klawiatura wyświetlana jest na ekranie w podstawowym kolorze oraz rozmiarze. Dzięki opcjom dostępnym w formie kontekstowego menu w aplikacji, możliwa jest zmiana rozmiarów klawiatury (na dowolne proporcje, wybierane myszą) oraz modyfikacja kolorystyki. Ta ostatnia polega na przełączaniu przez program w pętli kilku propozycji kolorystycznych interfejsu. Niestety, jeśli „przeklikamy” interesującą nas opcję, aby do niej powrócić należy od nowa przejrzeć wszystkie opcje. Nie jest ich jednak na tyle dużo, by było to przesadnie kłopotliwe.

Ciekawostką jest wbudowana opcja kontrolująca poziom przezroczystości całego programu. Dzięki temu możliwe jest podejrzenie elementów, które normalnie znajdują się pod klawiaturą ekranową (poziom przezroczystości można zwiększyć do 100%, ukrywając tym samym całkowicie aplikację). Regulacja dostępna jest w formie suwaka w dolnej, prawej części widoku klawiatury.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Free Virtual Keyboard PortableFree Virtual Keyboard Portable 4.1.0.0
Wersja stabilna
0.23 MB | 2018-01-24
przejdź Wersja instalacyjna Free Virtual Keyboard

Ilość pobrań: 493 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Free Virtual Keyboard Portable