w
googluj

GFXplorer Portable 3.13.0.1530


GFXplorer Portable (przenośna wersja, która nie wymaga instalacji)to program wyświetlający informacje o komputerze, dotyczące zarówno systemu operacyjnego, obsługi podstawowych sterowników, jak i sprzętu. Może stanowić narzędzie „pierwszego kontaktu”, kiedy chcemy sprawdzić jaki dokładnie model wybranego komponentu posiadamy, by np. dokupić do komputera więcej pamięci operacyjnej, czy też zmienić kartę graficzną albo procesor. Aplikacja szybko analizuje listę zainstalowanych urządzeń, w kilka sekund wyświetlając ich podstawowe parametry (użytkownik jest informowany jedynie o danych podzespołów podstawowych, a więc procesora, płyty głównej, pamięci operacyjnej oraz dysków twardych), pomijane są więc urządzenia peryferyjne, takie jak drukarki czy kamery internetowe.

Pobierane dane są dość szczegółowe, w przypadku procesora na przykład dowiemy się jakie ma złącze, dokładną edycję, obsługiwane technologie, taktowanie (obecne i nominalne), wielkości pamięci cache itp. W przypadku analizowania pamięci operacyjnej i dysków twardych, możemy przełączać się pomiędzy kolejnymi modułami/dyskami, jeśli podłączonych jest ich kilka. Program zorganizowany został na kartach – w formie zakładek wyświetlane są informacje podzielone na kilka grup. Na dole każdej z karty znajdziemy przycisk eksportowania informacji, który tworzy pełne zestawienie wszystkich informacji, jakie pobrał program w formie pliku tekstowego (jest czytelnie sformatowany, a jego nazwę i lokalizację zapisu podajemy na bieżąco podczas generowania). Warto tutaj zwrócić uwagę, iż nie ma znaczenia karta, w jakiej w danym momencie się znajdujemy – zawsze wygenerowany zostanie pełny raport.

Dodatkiem w programie jest ostatnia zakładka, gdzie zgrupowano kilkanaście systemowych narzędzi związanych z obsługą komputera. Są to jedynie skróty do wbudowanych w Windows opcji, jednak ich zestawienie w jednym miejscu może się okazać wygodne, niż konieczność szukania ich ręcznie. Znajdziemy tu m.in. takie programy, jak oczyszczanie dysku, edycja rejestru czy też dodatkowe informacje o systemie operacyjnym.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
GFXplorer PortableGFXplorer Portable 3.13.0.1530
Wersja stabilna
0.22 MB | 2020-10-28
przejdź Wersja instalacyjna GFXplorer

Ilość pobrań: 206 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
GFXplorer Portable