w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 170
Wszystkich postów: 922512
Wszystkich tematów: 133814

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7704 dni

R-Studio 9.3 Build 191.269


R-Studio to zaawansowany, wysoce skuteczny program do odzyskiwania danych. Dane można odzyskiwać z dysków wewnętrznych i zewnętrznych, dysków sieciowych, pendrive’ów, kart pamięci oraz urządzeń wyposażonych w nośniki z pamięcią Flash. Program pozwala na odzyskiwanie danych z partycji o różnych systemach plików, charakterystycznych dla Windows, Mac OS, Linuks, Solaris, BSD. Ponadto w wypadku, gdy system plików jest uszkodzony/nieznany lub partycja została sformatowana, zniszczona czy usunięta, R-Studio jest w stanie wyszukać i odzyskać dane w trybie RAW (rozpoznaje i odzyskuje różne typy plików na podstawie ich specyficznych wzorców w przestrzeni dyskowej). Na uwagę zasługują takie możliwości programu, jak: obsługa dysków RAID, rekonstrukcja RAID, wsparcie awaryjne dla technologii Windows Storage Spaces, oprogramowania RAID dla komputerów Apple oraz menadżera LVM/LVM2 (Linuks). Program pozwala również na tworzenie i otwieranie obrazów całych dysków oraz obrazów partycji lub wybranych ich części w celu profesjonalnego odzyskiwania danych. Warto wspomnieć o możliwościach w zakresie tworzenia wirtualnych zestawów woluminów lub wirtualnych woluminów RAID i następnie odzyskiwania danych z tego typu wirtualnych nośników. R-Studio został wyposażony również w funkcje eksploratora plików oraz edytora heksadecymalnego zawartości dysku, partycji czy wybranych plików. Program potrafi także monitorować atrybuty S.M.A.R.T dysków. Odpowiednie wersje narzędzia przygotowano dla systemów Windows, Linuks i Mac OS X.

Za pomocą R-Studio odzyskamy pliki usunięte z systemowego kosza oraz utracone na skutek awarii zasilania, działania wirusów lub sformatowania (nawet na inny system plików), zmodyfikowania, usunięcia czy zniszczenia partycji. Jeżeli dysk, z którego chcemy odzyskać dane, posiada bad sectory i zaczyna działać coraz bardziej awaryjnie, wówczas można w łatwy sposób stworzyć obraz całej przestrzeni, wybranej partycji lub określonych regionów dysku i następnie odzyskać dane z poziomu tego obrazu. Program pozwala na określenie różnych parametrów skanowania utraconych plików, wyświetla zestaw informacji o dyskach i woluminach oraz odnalezionych plikach, pozwala na wygodne przeglądanie, przeszukiwanie, sortowanie i filtrowanie wyników skanowania, a także jest w stanie prezentować podgląd odnalezionych obrazów oraz odtwarzać wykryte pliki multimedialne. Wyniki skanowania możemy zapisać w zewnętrznym pliku, dzięki czemu ominie nas konieczność ponownego wyszukiwania utraconych danych. Warto dodać, że wspierane są znaki diakrytyczne w nazwach plików (np. polskie znaki „z ogonkami”). Pliki przeznaczone do odzyskania można zapisać na dysku lokalnym lub zdalnym, pendrivie, płycie CD/DVD itd. Trzeba jednak pamiętać, by nie zapisywać plików na partycji, z której odzyskujemy dane, bowiem w ten sposób możemy nadpisać właśnie te dane, co doprowadzi do ich bezpowrotnej utraty.

R-Studio wspiera następujące systemy plików - FAT12, FAT16, FAT32, exFAT, NTFS, NTFS5 (odzyskiwanie zaszyfrowanych plików), ReFS, HFS/HFS+, Ext2/Ext3/Ext4, UFS1/UFS2 (warianty Little i Big Endian). Rozpoznawane i parsowane są następujące tablice partycji – MBR, GPT, APM, BSD disklabel. Program wspiera woluminy dynamiczne MBR i GPT, rozpoznaje automatycznie parametry RAID oraz potrafi odzyskiwać dane z alternatywnych strumieni danych NTFS/NTFS5.

Interfejs graficzny R-Studio został dobrze rozplanowany pod względem dostępu do wszystkich istotnych funkcji narzędzia. Mniej zaawansowani użytkownicy w krótkim czasie opanują podstawy obsługi programu. Szczegółowe instrukcje zamieszczono w pliku pomocy oraz witrynie producenta (brak oficjalnych porad w języku polskim).

Uwaga!
Plików przeznaczonych do odzyskania nie powinno się zapisywać na partycji, z której będą odzyskiwane dane.
Producent na swojej stronie oferuje również wydania R-Studio służące typowo do pracy w środowisku sieciowym (wersja Network) i pozwalające na zdalne odzyskiwanie danych poprzez TCP/IP (wersja Agent). Poza tym dostępne jest wydanie działające jako oprogramowanie uruchamiane zamiast systemu operacyjnego (wersja Emergency - bootowana z poziomu płyty CD/DVD albo pendrive’a czy dysku zewnętrznego).

Ograniczenia!
Wersja demonstracyjna pozwala na odzyskiwanie tylko plików o rozmiarze nie większym jak 256 KB. Licencję na pełną wersję R-Studio można nabyć za pomocą witryny producenta.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.9 (64 głosów)

Strefa Download programu
R-StudioR-Studio 9.3 Build 191.269
Wersja stabilna
63.3 MB | 2024-01-14

Ilość pobrań: 20877 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (2)
R-Studio
avatararrow
~Widmo | 2014.12.11 18:12
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Uwierzcie, nie znajdziecie lepszego programu do odzyskiwania danych. Wart wszystkich pieniędzy, jedyny program z jakim sie spotkałem, który potrafi odzyskać 100% danych.
R-Studio 7.5 Build 156219
avatararrow
~novax | 2014.09.23 11:34
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Rewelka. Ale niestety w demo tylko 256kb do odzyskania, zatem poza tekstami malo uzyteczne. Za to registered version to kombajn.
R-Studio 7.3 Build 155233