w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 727
Wszystkich postów: 946079
Wszystkich tematów: 141132

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni
pl

Macrorit Disk Scanner 6.7.3


Macrorit Disk Scanner to bezpłatne narzędzie do testowania urządzeń magazynujących dane pod kątem występowania na nich błędów. Aplikacja przeprowadzi analizę całej lub części przestrzeni, a następnie poinformuje nas o liczbie uszkodzonych sektorów (ang. bad sectors). Dużą zaletą programu jest obsługa stanowisk roboczych posiadających kilka dysków twardych. Całość wyróżnia się również szybkim i bezproblemowym działaniem.

Aplikacja posiada nowoczesny i przyjazny dla początkujących użytkowników interfejs. Do rozpoczęcia skanowania wystarczy kilka kliknięć myszy, a mianowicie wskazanie wejściowego urządzenia, naciśnięcie na przycisk "Scan area" i dobranie dodatkowych ustawień. W trakcie analizy będzie wyświetlana tablica z oznaczeniami poprawnych/uszkodzonych sektorów. Dodatkowe wskaźniki poinformują nas o numerze i pojemności dysku, skanowanym obszarze, prędkości odczytu, liczbie znalezionych błędów i postępie operacji (czas miniony i wymagany). Dodatkowe funkcje programu nie są imponujące. Użytkownik przed rozpoczęciem skanowania ma możliwość zawężenia obszaru branego pod uwagę. Na uwagę zasługują także opcje automatycznego wyłączania komputera po zakończeniu analizy oraz zapisywania raportów w folderze aplikacji.

Macrorit Disk Scanner jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być wykorzystywana za darmo zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych (na przykład w domu) jak i komercyjnych (na przykład w firmie).

Uwaga!
Obsługiwane przez program rodzaje urządzeń magazynujących dane to między innymi: DE HDD, SATA HDD, SCSI HDD, FireWire HDD, SSD, USB HDD, zewnętrzny HDD, RAID, stacja dyskietek, USB Flash, CFC, SDC, karty pamięci, napędy ZIP.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
Macrorit Disk ScannerMacrorit Disk Scanner 6.7.3
Wersja stabilna
9.49 MB | 2024-04-18

Ilość pobrań: 1227 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Macrorit Disk Scanner