w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 772
Wszystkich postów: 946083
Wszystkich tematów: 141132

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni
pl

TurnedOnTimesView 1.42


TurnedOnTimesView to niewielkie, darmowe narzędzie, które na podstawie wpisów zawartych w dzienniku zdarzeń Windows poinformuje użytkownika o czasach uruchomienia, pracy i wyłączenia systemu, a także przyczynach oraz sposobach zamknięcia Windows, jak również procesach i kodach powiązanych z wybranym „shutdownem”.

Informacje mogą odnosić się do komputera lokalnego albo zdalnego. W drugim wypadku musimy posiadać odpowiednie uprawnienia na zdalnej maszynie, pozwalające na analizę jej logu Windows. Po za tym możliwa jest także ekstrakcja rezultatów z pliku dziennika Windows zapisanego na dysku zewnętrznym czy pendrivie. Źródło analizy wybieramy w opcjach zaawansowanych (skrót klawiaturowy – F9). Warto dodać, że aplikację można obsługiwać także z wiersza poleceń, szczegóły komend są dostępne w witrynie twórcy TurnedOnTimesView.

Wyniki zebrane przez program są prezentowane w formie tabelarycznej. Kolumny związane z określonym rodzajem zdarzenia (i jego parametrami) można dowolnie ukrywać, na powrót pokazywać, skalować, a także zamieniać miejscami. Dla zwiększenia widoczności rezultatów przygotowano funkcje pozwalające na wyświetlanie siatki tabeli oraz wyróżnianie parzystych lub nieparzystych rzędów. Opcje prezentacji wyników znajdziemy oczywiście w menu View.

Przy każdym rezultacie wyświetlana jest odpowiednia ikonka, informująca swoim kolorem o stanie danego cyklu uruchomienia-pracy-zamknięcia systemu. Barwa zielona ikonki świadczy o prawidłowym zakończeniu cyklu, kolor żółty o aktualnie trwającym cyklu, zaś kolor czerwony odnosi się do sytuacji, w której zamknięcie Windows nie zostało zrealizowane w odpowiedni sposób (np. niebieski ekran, różne błędy, awaria zasilania). Dla nieprawidłowego "shutdownu" aplikacja niekiedy nie będzie w stanie podać czasu zajścia takiego zdarzenia.

TurnedOnTimesView pozwala na skopiowanie wszystkich bądź wybranych rezultatów do schowka systemowego, jak również zapisanie ich w plikach TXT (zwykły, rozdzielony odstępami i tabelaryczny), CSV, HTML (pionowy lub poziomy) oraz XML. Skorzystamy także z opcji wyświetlania raportu w przeglądarce internetowej (lokalny plik HTML). W programie możliwe jest wyszukiwanie wyników na podstawie ciągów znaków, wyświetlanie czasu według GMT, a także przeglądanie w osobnym okienku wszystkich właściwości danego cyklu uruchomienia-pracy-zamknięcia Windows.

Interfejs graficzny TurnedOnTimesView jest bardzo prosty i nie wyróżnia się niczym szczególnym pod względem wizualnym. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć żadnych kłopotów z obsługą programu. W witrynie twórcy aplikacji można zapoznać się z garścią porad, a także z komendami pozwalającymi na kontrolowanie narzędzia z poziomu wiersza poleceń.

Uwaga!
TurnedOnTimesView nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i otworzyć plik wykonywalny. Narzędzie jest całkowicie przenośne, można uruchamiać je np. z pendrive’a czy dysku zewnętrznego. Aplikacja nie pozostawia żadnych śladów w rejestrze Windows.
W wypadku wyczyszczenia dziennika zdarzeń Windows, program poda tylko wyniki zebrane po tej akcji.
Jeżeli system został zamknięty poprzez nagłe, nieprawidłowe wyłączenie PC, awarię komputera lub brak zasilania, narzędzie nie poda nam czasu, w którym nastąpiło takie zdarzenie.
W systemach Windows Vista/7/8 nie ma wymogu uruchamiania programu jako administrator. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli nie podniesiemy poziomu uprawnień, TurnedOnTimesView nie będzie w stanie zebrać informacji o zamknięciach systemu wynikających z błędów (np. bluescreeny).
W systemach Windows 2000 i Windows XP pola informujące o powodzie i sposobie zamknięcia systemu, a także o procesie związanym z tym zdarzeniem, pozostają zwykle puste.
Niekiedy (zdarza się to bardzo rzadko) aplikacja może przedstawić fałszywe informacje o zdarzeniach zamknięcia i ponownego uruchomienia systemu, które tak naprawdę nie miały miejsca.

Spolszczenie!
Wdrożenie spolszczenia – pobrane archiwum z translacją należy wypakować do katalogu nadrzędnego programu, równie dobrze można jednak rozpakować je do dowolnej lokacji i później wkleić plik w nim zawarty do katalogu, w którym dostępne są pliki TurnedOnTimesView.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
TurnedOnTimesViewTurnedOnTimesView 1.42
Wersja stabilna
0.08 MB | 2019-09-22
Spolszczenie do TurnedOnTimesView

Ilość pobrań: 459 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
TurnedOnTimesView