w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 141
Wszystkich postów: 904522
Wszystkich tematów: 127589

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6761 dni

HCFR Colorimeter 3.5.1.4


HCFR Colorimeter to zaawansowane narzędzie konfiguracyjne przeznaczone do ustawiania kolorystyki wyświetlaczy i projektorów. Posiada bardzo szczegółowe opcje pozwalające dostosowywać wyświetlany z komputera obraz pod wieloma kątami. Plusem programu jest współpraca z paletą wielu kolorytmetrów (urządzeń do sczytywania informacji o faktycznie wyświetlanych kolorach przez monitor), jednak również użytkownicy, którzy nie mają dostępu do takiego sprzętu, będą mogli wykorzystać program stosując odpowiednie tryby przeznaczone do symulacji.

Choć kilka minut spędzonych z programem pozwala dość dobrze opanować jego obsługę i poznać możliwości, jest to raczej propozycja dla użytkowników szukających jak największej precyzji ustawień oraz maksymalnych możliwości, a więc niekoniecznie osób początkujących, które chcą nieznacznie polepszyć odwzorowanie barw swojego monitora przy obróbce amatorskich zdjęć. Oczywiście program do tego służy, jednak wiele rozwiązań konkurencji może się okazać na tym polu skuteczniejszych, dzięki mniejszej ilości funkcji, co w przypadku niedużych wymagań użytkownika przełoży się na łatwiejszą obsługę i szybsze uzyskanie poszukiwanego efektu.

HCFR Colorimeter pozwala kontrolować między innymi takie parametry obrazu jak jego skale szarości, kolorystykę gamma czy luminancję. Wszystkie parametry przedstawiane są w formie czytelnych tabel oraz wykresów, które automatycznie wyrysowywane są podczas przeprowadzanych testów kolejnych ustawień. W przypadku ewentualnych trudności w zrozumieniu działania niektórych funkcji programu, warto sięgnąć do rozbudowanej sekcji pomocy, która jest ilustrowana, a więc szybko naprowadzi użytkownika na odpowiednie rozwiązanie.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
HCFR ColorimeterHCFR Colorimeter 3.5.1.4
Wersja stabilna
95.15 MB | 2018-03-07

Ilość pobrań: 413 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
HCFR Colorimeter