w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 87
Wszystkich postów: 906236
Wszystkich tematów: 128104

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7353 dni

WhySoSlow 1.61


WhySoSlow to darmowy, niewielki program, który monitoruje wydajność pracy komputera, a także pozwala na wykrycie czynników odpowiedzialnych za jej obniżenie. Monitorowane są: taktowanie, temperatura i obciążenie CPU, czas reakcji systemu i aplikacji, użycie pamięci RAM oraz błędy związane ze stronicowaniem pamięci. Dla tych parametrów program wyświetla aktualne, minimalne, maksymalne i średnie wartości, jak również dokonuje oceny wartości osiąganych w bieżącym momencie.. W razie potrzeby można w każdej chwili zatrzymać proces monitorowania lub uruchomić go ponownie.

Wymienione powyżej funkcje monitorujące nie są jednak najistotniejsze, ponieważ główną rolę w WhySoSlow pełni moduł wykrywający czynniki spowalniające pracę PC. Po uruchomieniu analizy hardware i software, program wyświetli raport zawierający informacje o wydajności naszego komputera. W raporcie oceniane są czynniki takie jak: taktowanie i temperatura CPU, stopień użycia procesora i pamięci, praca pliku stronicowania, zachowanie sterowników, opóźnienia w działaniu systemu i aplikacji, możliwości BIOS i funkcje chipsetu płyty głównej, stopień fragmentacji plików na dysku systemowym. Oprócz raportu możemy jeszcze przejrzeć listę sterowników, procesów i dysków wykrytych w systemie, a także listę pofragmentowanych plików. Wygenerowany raport można zapisać w pliku tekstowym.

Pozostałe istotne funkcje programu to: możliwość wyświetlania alertów w obszarze powiadomień (np. o przekroczeniu danej temperatury CPU), szybki dostęp do niektórych narzędzi systemowych, działanie w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego, obsługa przy pomocy konfigurowalnych skrótów klawiatury, automatyczny start wraz z Windows. WhySoSlow został zaopatrzony również w moduł Antifreeze Emergency Task Manager - odmianę Menadżera zadań, oferującą funkcję automatycznego zatrzymywania tych procesów, które np. obciążają za bardzo CPU lub działają już przez określoną ilość sekund.

Interfejs graficzny WhySoSlow jest dość skromny wizualnie. Mniej doświadczeni użytkownicy nie będą mieć problemów z obsługą programu, chociaż niektóre informacje w nim wyświetlane wymagają większej wiedzy informatycznej.

Uwaga!
Z chwilą tworzenia opisu program wciąż pozostaje w fazie rozwojowej, tak więc np. generowane raporty są dość ubogie, funkcja zapisu raportów jest nieobsługiwana, brakuje instrukcji czy pliku pomocy, a moduł Antifreeze Emergency Task Manager nie działa prawidłowo (w Windows 10 niemal całkowicie blokuje możliwość korzystania z systemu, nie mówiąc już nawet o WhySoSlow, jedynym wyjściem jest użycie kombinacji Ctrl+Alt+Del i np. wylogowanie się użytkownika lub zrestartowanie Windows).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
WhySoSlowWhySoSlow 1.61
Wersja stabilna
2.99 MB | 2020-10-22

Ilość pobrań: 362 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
WhySoSlow