w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 274
Wszystkich postów: 912897
Wszystkich tematów: 131325

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7617 dni

CCSIO Benchmark 1.0.2


CCSIO Benchmark to program do testowania szybkości dysków twardych komputera oraz podłączonych pamięci przenośnych. Charakteryzuje się prostotą obsługi, niewielkimi rozmiarami oraz ciekawie stworzonym interfejsem z ładnie wyglądającymi wykresami. Test przebiega dłuższą chwilę, ale dzięki temu otrzymujemy wynik będący najlepszym spośród kilkudziesięciu operacji zapisu i odczytu. Celem aplikacji jest dostarczenie użytkownikowi informacji o szczytowej prędkości zapisu i odczytu danych z wybranego nośnika.

Po uruchomieniu programu, jedyne co musi zrobić użytkownik, to wskazać partycję (lub literę przypisaną na przykład do pendrive’a), którą chce przetestować pod kątem wydajności. Wyboru dokonujemy na liście, gdzie widoczne są tylko litery (niestety zabrakło etykiet, które na co dzień widujemy w Tym Komputerze, zatem w razie czego warto na własną rękę upewnić się, czy wybieramy odpowiedni dysk). Wówczas w okienku wyświetli się informacja o modelu dysku i rodzaju partycji, jakiej odpowiada litera. Teraz pozostaje już tylko uruchomić test przyciskiem w dolnej części.

Podczas działania testu, na ekranie zapełnia się przyjazny dla oka wykres: osobno dla odczytu i zapisu. Pionowe kreski odpowiadają szybkości dla danej paczki danych. Kolorowy słupek to najwyższy dotychczasowy wynik. Widok można również przełączyć na tekstowy, gdzie dane prezentowane są nie na wykresie, ale w formie tabelarycznej. W razie potrzeby test można zakończyć w dowolnym momencie przyciskiem „Cancel”. Co ważne, również w takiej sytuacji dane, które zostały do tego momentu zgromadzone, nie znikną z wykresu i tabeli.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
CCSIO BenchmarkCCSIO Benchmark 1.0.2
Wersja stabilna
0.21 MB | 2017-03-29

Ilość pobrań: 125 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
CCSIO Benchmark