w
googluj
pl

AVG Anti-Virus Free 24.5.9153


AVG AntiVirus FREE to jeden z najpopularniejszych bezpłatnych pakietów antywirusowych dla systemu Windows. Narzędzie zapewnia ochronę przed wirusami, robakami, oprogramowaniem szpiegowskim i innymi szkodliwymi modułami. Środowisko charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz sporą ilością funkcji konfiguracyjnych. Ważną cechą narzędzia AVG AntiVirus jest również przyjazny, dobrze przemyślany interfejs użytkownika.

• Ochrona komputera
Najważniejszymi elementami pakietu są oczywiście moduły odpowiedzialne za heurystykę, ochronę rezydentną oraz skanowanie komputera pod kątem występowania poszczególnych zagrożeń (dostępnych kilka trybów działania). Istotnym składnikiem pakietu jest także niezależny system wykrywający i eliminujący rootkity.

• Ochrona podczas korzystania z Internetu
W dzisiejszych czasach należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie komputera przed zagrożeniami rozprzestrzeniającymi się za pośrednictwem sieci. AVG AntiVirus FREE został wyposażony w kilka komponentów, które pozwalają na ochronę poczty elektronicznej (skanery wiadomości przychodzących i wychodzących), wykrywanie niebezpiecznych odnośników (LinkScanner Surf-Shield) oraz ochronę prywatności użytkownika (Identity Protection).

• Optymalizacja systemu operacyjnego
Moduł PC Analyzer pozwala na wyszukanie typowych problemów, mających istotny wpływ na wydajność komputera. W łatwy sposób znajdziemy błędne wpisy w rejestrze, zidentyfikujemy zbędne pliki tymczasowe oraz sprawdzimy fragmentację dysku twardego. Niestety, aby naprawić usterki, niezbędne jest skorzystanie z oddzielnej, płatnej aplikacji AVG PC TuneUp.

• Statystyka
Pakiet został wyposażony w liczne funkcje diagnostyczne i statystyczne. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rozbudowany system raportujący, który oferuje możliwości archiwizacji, podglądu wyników w przeglądarce internetowej oraz eksportu danych do formatu CSV.

• Harmonogram zadań
Program może działać w pełni automatycznie, za sprawą dołączonego menedżera zadań. Użytkownik może zdefiniować listę wykonywanych cyklicznie operacji, takich jak skanowanie komputera czy aktualizowanie programu/bazy definicji malware.

• Opcje konfiguracyjne
AVG AntiVirus FREE posiada pokaźną liczbę funkcji, które pozwalają na dostosowanie modułów zabezpieczających i pozostałej funkcjonalności środowiska do potrzeb użytkownika. Dla ułatwienia, dostępne przełączniki zostały podzielone na kategorie tematyczne (wygląd, dźwięki, ochrona komputera, ochrona poczty e-mail, ochrona przeglądania sieci, Identity Protection, skany, zadania, aktualizacja, wyjątki i inne).

• Pozostałe cechy pakietu
- zintegrowany moduł automatycznej aktualizacji definicji antywirusowych,
- kwarantanna zagrożeń,
- powiadomienia dźwiękowe i tekstowe,
- tryb gracza,
- obsługa serwerów proxy,
- integracja z Eksploratorem Windows (dodatkowe opcje w menu kontekstowym plików, folderów i napędów),
- możliwość wygodnego zarządzania priorytetem i statusem skanowania,
- kompletny plik pomocy, dołączony do paczki instalacyjnej.

Uwaga!
Podczas procesu instalacyjnego można wybrać, które składniki pakietu mają zostać skopiowane na dysk twardy. Domyślna konfiguracja powinna spełnić potrzeby większości użytkowników, niemniej można z czystym sumieniem pominąć instalację dodatku AVG Toolbar.

Ograniczenia!
Program w edycji bezpłatnej zapewnia tylko podstawową ochronę. Bardziej zaawansowane możliwości znajdziemy w innych pakietach udostępnianych przez producenta. Warto zapoznać się ze szczegółowym porównaniem wersji.

Spolszczenie!
Spolszczenie interfejsu jest ustawiane automatycznie na podstawie preferencji językowych systemu operacyjnego. Polską wersję można również zastosować z poziomu okna konfiguracji.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (615 głosów)

Strefa Download programu
AVG Anti-Virus FreeAVG Anti-Virus Free 24.5.9153
Wersja stabilna
584.44 MB | 2024-05-28
przejdź AVG Anti-Virus Free dla Android

Ilość pobrań: 224606 | W tym miesiącu: 39 | W poprzednim miesiącu: 83

Komentarze (114)
AVG Anti-Virus Free
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.14 15:56
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Sprytnie piszą umowy licencyjne, czytajcie wszystko dwa razy.
AVG Anti-Virus Free 17.5.3022
avatararrow
~Joki2 | 2016.08.06 13:39
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Uważam, że AVG w wersji free jest w miarę dobry. Więcej wykrywa wirusów niż Avast. Poza tym avast cały czas powodował na systemie Windows 7 jakieś komplikacje. Jest mi przykro, ze Avast wykupił tak dobry soft jakim jest AVG.
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7688
avatararrow
~Macie | 2016.08.02 21:53
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z darmowych programów AVG może być. Może nie jest rewelacyjny, ale może być. Zalecam NIE instalować Avasta. Avast to dziurawe sito.
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7688
avatararrow
andrzejjajko | 2016.01.28 19:46
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Troche przesadzacie ja mam avg darmowe z avg zen i jakos nie widzę by brało dużo pamięci. Może to był jakiś tymczasowy błąd avg. A jeśli tak się dzieje to zgłoście to do avg
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7357
avatararrow
~Tereska z Babimostu | 2015.12.18 13:06
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do niedawna korzystałam z AVG, tyle, że Internet Security [Pro version]. Minus programu to rzeczywiście pożeranie pamięci. Jednak poza tym "koleś" był wporzo. Teraz usługuje mi darmowy Comodo, którego podpieram SuperAntiSpyware Pro. Całkowicie wystarcza !!!!!!! Warto korzystać z duetu antymalwarków. To nie tylko lepsze samopoczucie; także zabezpieczenie. Buziaki.
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7294
avatararrow
~AdamPL | 2015.12.18 07:46
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zgadzam sie ze zbigiem, AVG to zawsze miał na celu modyfikowanie zabezpieczeń systemu by mógł usunąć zabezpieczenia naszego systemu operacyjnego i zawsze AVG pożera za dużo RAM nawet na normalnym czy niskim poziomie zabezpieczeń w opcjach tego softu. U mnie pożerał aż 4GB RAM mają 8GB Zainstalowanego RAMU. Po odinstalacji AVG jego wpisy i pliki w Roamingu i Local zostają i za nic nie da sie ich usunąć bo podobnie ten AVG wciąż jest aktywny. Nie polecam instalowanie a nawet zakupienie oryginalnej wersji AVG bo ten antywirus tylko zniszczy wam wszystkim komputery, laptopy, androidy czy nawet telefony. Zamiast tego beznadziejnego AVG polecam Pande Free Antivirus lub lepszy produkt np: Global Protection. Panda jest lekka i nie wpływa na procesor. U mnie Panda chodzi doskonale i nie mam zastrzeżeń co do pożytku na RAM. Natomiast AVG to totalny zamulacz i kolejny klon Avasta.
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7294
avatararrow
~zbig | 2015.12.17 13:32
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
No i stało się, AVG poleciał, a na potwierdzenie słuszności mojej decyzji parę faktów. Po usunięciu siłowym Zen-a i Tuneup, tzn z poziomu rejestru systemowego, AVG pożerał już tylko 300MB RAM!!! czyli więcej niż sam system, poczciwy, stary XP, który zabiera u mnie 225MB. To jest chore!!!. Jeszcze przed wywaleniem AVG zrobiłem na zasadzie próby mariaż z Comodo FW i tu zaskoczenie, comodo chciał blokować AVG ponieważ ten cały czas modyfikuje zabezpieczone pliki systemowe!!!! No tego to już chyba zbyt wiele. Antywirus ma zabezpieczać a nie modyfikować. Oczywiście ten mariaż doprowadził do całkowitego nie działania systemu. Spodziewałem się tego i zrobiłem kopię dysku systemowego Acronisem, w ten sposób czały czas działałem na tym samym systemie. Zyskałem jednak wiele informacji na temat poczynań AVG. Po deinstalacji sprawdziłem Regscanerem rejestr. I wynik mnie powalił. Wiadome jest, że po deinstalacji coś zawsze zostaje w rejestrach, ale to co zostało po AVG przyprawia o ból głowy. Zostało ponad 200!!! wpisów w rejestrze i to wcale nie pozostałości np w ustawieniach czy cache, pozostaje między innymi agent AVG, czyli dalej pracuje szpieg, ale tym razem już całkowicie ukryty. Potwierdzenie, "netstat -ano" pokazuje zestawione połączenie w stanie oczekiwania Jestem teraz więcej niż pewien, że AVG poszło inną drogą, mianowicie od wersji 2013 nie udoskonala antywirusa, a jedynie oprawia go w nowe szaty z kogutkami, a skupia się nad zbieraniem danych o użytkownikach i ich sprzedażą, co oficjalnie zostało potwierdzone. Bo tu jest kasa, i moje stwierdzenie o komercjalizacji we wczaśniejszym poście jest jak najbardziej prawdziwe.
Szanowne Programosy. Liczę się z tym, że ten post może zostać nie opublikowany wszak zdarłem szaty z króla i pozostawiłem go nagiego. Sprawdzę na ile jesteście niezależni w porównaniu z konkurencją.
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7294
avatararrow
~laps | 2015.12.16 08:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mam linuksa i mam w nosie antywirusy! pzdr. zawirusowanych.
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7294
avatararrow
~zbig | 2015.12.15 18:45
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
No i chyba z wersją 2016 zakończył się czas tego dobrego antywirusa. Wpychanie na "chama" Tuneup, Zen i jeszcze paru innych śmieci zalatuje komercją w najlepszym wydaniu. Sprawdziłem żużycie zasobów systemowych po instalacji wersji 2016, w stosunku do wersji 2015, jest przynajmniej 2x większe. Obecne całkowite zużycie pamięci na czysto, prawidłowo konserwowany system + AVG, to 800MB!!!!, to nawet dla wielordzeniowych procesorów z 4GB RAM zbyt dużo. Wyłączenie składnika skanowania np poczty email, wcale nie wyłącza procesów systemowych odpowiedzialnych za tę usługę. Aktualizacja dokonywana jest w dowolniym czasie, bez względu na to co robisz całkowicie anektując połączenie sieciowe, nawet te najszybsze. Update do nowej wersji nie usuwa z rejestru starych wpisów. Opisane wyżej niedoróbki były już w wersjach 2013, 14, 15, ale teraz doszedł ciężki i nieruchawy framework, bodaj w wersji 1. I nie sądzę, że wersja PRO jest pozbawiona owych niedoróbek.Używałem AVG od samego jego początku, dziś, trzeciego dnia po update do 2016 zbliżam się wielkimi krokami do rozstania się z nim. Nie twierdzę, że jest zły, zabezpiecza naprawdę dobrze, ale w wersji 2013, 14. Moje zdanie, zaznaczam MOJE, to strasznie ociężały knot, naszpikowany szpiegami do których samo AVG się przyznało, naszpikowany nieprzydatnymi "kogutkami" do niczego jak wspomniany Zen, a de facto sam silnik nie modyfikowany od paru wersji wstecz. Nie polecę go już nikomu, czeka go prawdopodobnie los podobny do Kasperskiego, Nortona etc a konkurencja zaczyna powoli doganiać, chćby z funkcjmi "piaskownicy", antymalware, antyspyware, których tu nie uświadczysz.
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7294
avatararrow
~kris86 | 2015.12.01 10:19
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Miałem go przez rok i trochę mulił. Jednak po ostatniej dość natarczywej prośby o aktualizację(ciągłe reklamy), zrobiłem ją. Po niej w ogóle trudno już było używać kompa. Prawie 300MB ramu pożerał, a mam 1GB. Obciążenie ogólne ramu tuż po włączeniu kompa wynosiło 500mb. Ciągłe zawieszała się przeglądarka i ogólne spowolnienie systemu. Wywaliłem w końcu, bo ten antywirus zaczął zachowywać się jak wirus. Zainstalowałem ClamWin Antivirus i zupełnie inna bajka. Tuż po starcie systemu używane jest tylko 210MB ramu!!!
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7226
avatararrow
~Jaro | 2015.11.19 19:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zainstalowałem AVG free na moim starym laptopie z Windows XP, na razie wszytko chodzi w porządku.
AVG Anti-Virus Free 2016 Build 7226
avatararrow
~MANIX | 2015.06.26 00:18
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
TEN PROGRAM ANTYWIRUSOWY ZAWIERA W SOBIE TROJANY KILLER.CIEKAWE CO NA TO ADMINISTRATOR PROGRAMOSÓW I PRODUCENT.ZAWIODŁEM SIĘ NA AVG.A WIEM TO BO PO INSTALACJI AVG PRZESKANOWAŁEM KOMPA BO MULIŁ STRASZNIE I WYNIK BYŁ TROJANY KILLER W AVG
AVG Anti-Virus Free 2015 Build 6037
avatararrow
~Kondzior | 2015.06.25 19:02
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie polecam.
AVG Anti-Virus Free 2015 Build 6037
avatararrow
~AAA | 2015.05.15 21:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Po latach przykre rozczarowanie: dzisiejsza (15 maja 2015) automatyczna aktualizacja całkowicie rozsadziła system Windows XP na moim komputerze! To skutek grzecznego podporządkowania się poleceniu: Komputer po aktualizacji wymaga restartu. Windows nie były w stanie normalnie się załadować, mimo kilkukrotnych prób ich uruchomienia w trybie normalnym. Owszem, już kiedyś zdarzyło mi się to samo. Odtworzyłem system i wtedy, i teraz - już bogatszy w doświadczenie, że nie wolno reinstalować AVG i dopuścić do ponownej aktualizacji. Tym razem jednak oznaczało to pożegnanie się z AVG Anti-Virus Free. Powstrzymam się od podpowiedzi, co zainstalować w zamian. Na stronie Programosów takich rozsądnych sugestii jest kilka.
AVG Anti-Virus Free 2015 Build 5941
avatararrow
~lapsik | 2014.12.30 22:21
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Powiem krótko-antywirus jest ok....ale po co baranowi antywirus jak nie umie używać komputera!
AVG Anti-Virus Free 2015 Build 5645a8758
avatararrow
~ASKOM | 2014.12.07 21:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie polecam na stare komputery np. : "AMD Athlon 2600/1,5GB DDR 2/ Dysk 80 ATA 133/ ..po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu komputer tzw. umarł, trzeba było użyć trybu awaryjnego i odinstalowanie. Jednemu z moich klientów na nowym kompie zaje... 2000,- zł. . Po usunięciu darmochy i zainstalowaniu GData IS wykrył kilka trojanów i wszystko działa normalnie. Nie wiem do końca co o tym sądzić ale jedno jest pewne " za darmo nie ma nic dobrego!". Moja ocena 5/10 pnkt.
AVG Anti-Virus Free 2015 Build 5577a8546
avatararrow
~Sido | 2014.06.29 12:53
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używałem go kilka lat temu. Niestety zacząłem mieć kłopoty z komputerem. AVG gryzł się z czymś a komputer pokazywał niebieski ekran. Wróciłem do Avasta i mam spokój chociaż Avast puszcza wirusy. Ale to co puści załatwiam "DR Web" szczepionką.
AVG Anti-Virus Free 2014 Build 4714a7694
avatararrow
~Marecki | 2014.04.23 18:59
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dość dobry program jak na darmowy av, na pewno lepszy od atrapy o nazwie Avast, za to chyba troszkę słabszy od Aviry. Dla przeciętnego Kowalskiego wystarczy, grunt to nie płacić za programy anty wirusowe bo to nakręca ten rynek (ci sami ludzie piszą programy i wirusy)
AVG Anti-Virus Free 22014 Build 4570a7359
avatararrow
~on | 2014.04.22 11:45
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program jest na 30 dni żenada nie ściagajcie tego
AVG Anti-Virus Free 2014 Build 4569a7320
avatararrow
~mark | 2014.04.01 10:55
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
najgorszy program na swiecie.
AVG Anti-Virus Free 2014 Build 4355a7262
avatararrow
~anonim | 2014.02.24 19:48
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
AVG to badziew jak każdy inny za kilkaset złotych które nie chronią nawet w 90%. NIE POLECAM TAKICH CHORYCH I TANICH ZABAWEK!!!!!!!!!!!!
Za to mam bardzo drogie urządzienie antywirusowe za kilka tysięcy euro które chroni mnie bardziej niż w 100%. Zanim najgorszy haker lub cyberprzestępca próbował by się włamać, to urządzenie przedwcześnie mnie informuje i blokuje skutecznie intruza :)
Współczuje chorym i debilnym programistom którzy mają ograniczony mózg i bawią się w produkowanie tych naiwnych programów dla ludzi zgarynając za to kase. A biedni ludzie dają się naciągać na to aby kupować licencje za kilkaset złotych :DDD
AVG Anti-Virus Free 2014 Build 4335a7045
avatararrow
~user | 2013.12.30 17:33
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
AVG Free to dobry antywirus choć sam używam avasta pare razy w roku instaluję go i skanuje choć avast skanuje szybko
AVG Anti-Virus Free 2014 Build 4259a6848
avatararrow
~Elton | 2013.12.21 14:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@Senny
Przykro mi, że w taki sposób psuję reklamę "cudownego środka", ale... Ewidentna wina programu antywirusowego. Odinstalowałem AVG i w jego miejsce zainstalowałem Avast. Problemy ustały.
Naprawdę nie polecam nikomu AVG 2014 - ta wersja jest wysoce niestabilna, zawiera błędy nie zdiagnozowane przez zespół twórców przed wydaniem programu bądź w trakcie tworzenia aktualizacyjnych. Jeśli lubicie nieustanne obezwładnianie aplikacji i w konsekwencji całego systemu, instalujcie. Ja już wyciągnąłem właściwe wnioski. Na drugi rok, jeśli problem zostanie zneutralizowany po stronie producenta, wracam do AVG. Na razie jednak jestem z Avastem.
AVG Anti-Virus Free 2014 Build 4259a6848
avatararrow
~Senny | 2013.12.10 12:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@Elton
prawdopodobnie masz coś nie tak w systemie bo u mnie nic takiego się nie dzieje

@tele02
"Wersja "freeware" - nadaje się .......

> tylko na ŚMIETNIK !>"

- jak już piszesz takie rzecz,y to napisz dlaczego tak uważasz, ja używam AVG od kilku miesięcy i jestem zadowolony.
AVG Anti-Virus Free 2014 Build 4259a6848
avatararrow
~Elton | 2013.12.08 21:16
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Naprawdę bardzo dobry program, choć ostatnio wkradł się jakiś gigantyczny błąd. Używam od dwóch lat, nigdy mnie nie zawiódł. Aż do teraz. Od półtorej tygodnia, podczas prób dokonania aktualizacji, co 3-4 dni aktualizator tegoż programu zawiesza mi system z całym zestawem aplikacji. Nie można nic robić aż do następnego dnia. Szkoda, bo przez dwa lata nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego ze strony tej marki.
AVG Anti-Virus Free 2014 Build 4259a6848
avatararrow
tele02 | 2013.11.28 02:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wersja "freeware" - nadaje się .......

> tylko na ŚMIETNIK !>

pozdrawiam ...
AVG Anti-Virus Free 2014 Build 4259a6848
avatararrow
~jojo | 2013.09.12 23:15
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
super program
AVG Anti-Virus Free 2014 14.0.4117
avatararrow
~orion | 2013.05.31 07:30
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Miałem zainstalowany AVG wyłapywał wirusy ale na win xp zablokował przywracanie systemu nie można było przywrócić komputera do utworzonych punktów przywracania systemu wyświetlało żadne zmiany nie mogą być wprowadzone na tym komputerze.
AVG Anti-Virus Free 2013.0.3343a6324
avatararrow
~Michał | 2013.05.23 21:12
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Czemu Avast uważa pliki typu Winrar, 7-ZIP itd. za virusa borykam się z tym od dawna i szukam odpowiedzi.
AVG Anti-Virus Free 2013.0.3343a6324
avatararrow
michu5203 | 2013.03.16 12:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Darmowy ale na miesiąc, później płatny.
AVG Anti-Virus Free 2013.0.3258a6152
left1 red
1234
red blue