w
googluj
pl

WinSCP 6.3.4


WinSCP to klient FTP, a także, co ważne, bezpiecznych protokołów SFTP i SCP, opartych na SSH. Program oferuje znany z popularnego Total Commandera dwupanelowy interfejs, sprawdzający się w wygodnej wymianie plików. Do wyboru jest także wygląd zbliżony do tego z Eksploratora Windows.

Obsługa SSH została oparta na kodzie aplikacji PuTTY. W przeciwieństwie jednak do tamtego narzędzia, WinSCP umożliwia dostęp do plików na serwerze w sposób graficzny. To właśnie przyjazny interfejs i bezpieczeństwo w dostępie do zdalnego komputera, są głównymi cechami programu.

WinSCP obsługuje zarówno SSH-1, jak i SSH-2. Do szyfrowania wykorzystuje różne metody kryptograficzne, jak np. AES, Blowfish, 3DES. Integruje się z powłoką systemu Windows, choćby w celu skorzystania z metody "przeciągnij i upuść" do wymiany plików. Umożliwia także tworzenie skrótów do zapamiętanych sesji. Aplikacja ma w sobie różne przydatne narzędzia, takie jak linia komend, czy prosty edytor tekstu. Pozwala na wykonywanie skryptów powłoki, synchronizację katalogów oraz podstawowe czynności, czyli operacje na plikach np. zmiana nazwy i właściwości, tworzenie folderów czy też linków symbolicznych bądź stałych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (8 głosów)

Strefa Download programu
WinSCPWinSCP 6.3.4
Wersja stabilna
11 MB | 2024-06-17
Spolszczenie do WinSCP
przejdź
WinSCP Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 4569 | W tym miesiącu: 25 | W poprzednim miesiącu: 23

Komentarze (2)
WinSCP
avatararrow
~X-Ray | 2013.08.14 23:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ja jednak zostanę przy FileZilla.
WinSCP 5.1.7
avatararrow
~Radzio | 2011.04.24 11:16
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Często używam zamiast Total Commandera.