w
googluj
pl

Alternate FTP 3.120


Alternate FTP to program do zarządzania plikami na serwerach FTP (w zakresie ich porządkowania, czy też wgrywania nowych z dysku komputera, bądź odwrotnie). Aplikacja oferuje tylko najpotrzebniejsze opcje z tym związane, dzięki czemu jest nieporównywalnie „lekka” względem konkurencyjnych programów, ale też niekoniecznie nadaje się do bardziej wymagających zadań. Można ją w zasadzie traktować jak proste narzędzie do wysyłania plików na serwer lub odwrotnie.

Obsługa jest przy tym bardzo prosta i została zorganizowana w sposób podobny, do najczęściej stosowanego w takim przypadku – interfejsu podzielonego na dwa główne okienka. Obydwa są eksploratorami plików, przy czym jeden odpowiada za prezentację danych lokalnych z naszego komputera, drugi natomiast pokazuje te pliki, które znajdują się na serwerze FTP, z którym się połączyliśmy. Łączenie z kontem odbywa się po uzupełnieniu danych (adresu, nazwy użytkownika i hasła) w górnej części okna programu, z kolei przeglądanie zawartości załadowanych już okien eksploratorów jest od siebie całkowicie niezależne, zatem bez większych trudności powinniśmy być w stanie zlokalizować interesujące nas pliki bez względu na ich lokalizację zarówno na serwerze, czy też w lokalnym komputerze.

Jedną z nielicznych dodatkowych opcji w programie jest wbudowany niewielki menadżer profili użytkowników. Pozwala on na stworzenie bazy adresów, kont użytkowników oraz haseł do konkretnych serwerów FTP, by w przyszłości nie musieć tych danych wprowadzać ręcznie. Przyczynia się to nie tylko do szybszego łączenia się z serwerem, ale również ściąga z użytkownika konieczność pamiętania odpowiednich danych, które nierzadko są narzucane przez hosting i nie są proste do zapamiętania.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
Alternate FTPAlternate FTP 3.120
Wersja stabilna
3.25 MB | 2024-02-12

Ilość pobrań: 533 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
Alternate FTP