w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 587
Wszystkich postów: 938243
Wszystkich tematów: 138573

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni
pl

EF CheckSum Manager 2024.04


EF CheckSum Manager to niewielki program do obliczania sum kontrolnych SFV, MD5, SHA1, SHA256 oraz SHA512, by sprawdzić integralność danych przechowywanych w folderach. Pozwala analizować sumy kontrolne dla dowolnych typów plików, dając tym samym użytkownikowi dużą dowolność podczas korzystania. Program pozwala sprawdzić zgodność sum obliczonych dla dwóch plików z różnych lokalizacji. Charakteryzuje się prostym, ale funkcjonalnym interfejsem, który nie jest specjalnie przeładowany opcjami, dzięki czemu wygodnie się z niego korzysta.

Na tle konkurencyjnych aplikacji, opisywany program wyróżnia się wygodnym w obsłudze interfejsem, którego spora część jest eksploratorem plików, dającym wygodny dostęp do danych komputera. Poruszanie się możliwe jest dzięki generowanej na bieżąco strukturze drzewiastej z lewej strony ekranu. Zawartość poszczególnych folderów wyświetlana jest natomiast na środku, w większym oknie. Aby obliczyć sumę kontrolną na danego pliku (można to zrobić dla kilku jednocześnie), wystarczy zaznaczyć odpowiednie elementy w podglądzie, a następnie wybrać przycisk obliczania sumy z górnego paska narzędzi.

Prócz samych sum na ekranie wyświetlane są także dodatkowe parametry plików, takie jak ich rozmiar czy data edycji. To wygodne, ponieważ dzięki nim możliwe jest stosowanie niemal dowolnego sortowania na liście, co jest przydatne w przypadku dużej liczby plików w jednym katalogu – wówczas uszeregowanie plików według wybranej kolejności, znacznie skróci czas poszukiwań odpowiedniego pliku. Dużym plusem programu jest również jego szybkość działania i niskie wymagania wobec zasobów komputera.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Spolszczenie!
Język polski interfejsu wybieramy w ustawieniach (Options, następnie Languages i Polish). Niestety niektóry elementy nie zostały mimo to przetłumaczone z języka angielskiego.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
EF CheckSum ManagerEF CheckSum Manager 2024.04
Wersja stabilna 32-bitowa
1.56 MB | 2024-03-28
EF CheckSum Manager 2024.04
Wersja stabilna 64-bitowa
1.66 MB | 2024-03-28

Ilość pobrań: 413 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
EF CheckSum Manager