w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 483
Wszystkich postów: 944990
Wszystkich tematów: 141889

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

Intel Extreme Tuning Utility 7.14.2.14


Intel Extreme Tuning Utility (Intel XTU) – rozbudowany program do monitorowania pracy, testowania i podkręcania podzespołów komputerów, które działają w oparciu o procesor lub płytę główną Intela. Program dostarcza przy tym podstawowych informacji o wszystkich podzespołach maszyny, niezależnie od ich producentów. Cechuje się bardzo przyjazną obsługą, głównie dzięki nowoczesnemu systemowi, bogato ozdobionemu w liczne wykresy, czy wskaźniki aktualnego obciążenia komponentów.

Główne funkcje programu podzielone zostały na zakładki, pomiędzy którymi poruszamy się w lewej części okna; są to kolejno:
• Podsumowanie informacji o komputerze, w którym znajdziemy wiele szczegółów o wszystkich podzespołach i systemie,
• Zaawansowane podkręcanie, gdzie (po zaakceptowaniu zgody na wyłączną odpowiedzialność użytkownika za ewentualne usterki po przeprowadzonych operacjach) mamy możliwość edytowania podstawowych parametrów pracy procesora, by zwiększyć jego wydajność,
• Testowanie – zakładka, w której przeprowadzimy test obciążeniowy dla procesora, wyliczając w tej sposób jego wskaźnik wydajności, który przyda się, by porównać osiągi sprzętu na przykład z innymi komputerami w domu czy firmie albo uzyskać punkt odniesienia dla wykonywanego później podkręcania w poprzedniej zakładce. Przeprowadzane testy są dość czasochłonne i szczegółowe;
• Profile – obszar, gdzie możemy ustawiać wybrane opcje w zależności od wybranego trybu pracy,
• Parowanie profili z aplikacjami.

Obsługa wszystkich elementów programu, choć jest jedynie anglojęzyczna, nie powinna stanowić problemów dla osoby, która choć w niewielkim stopniu posługuje się tym językiem. Jest to program kierowany raczej dla pasjonatów wydajności i chcących zwiększyć osiągi swojego komputera, dysponujących przy tym odpowiednią wiedzą techniczną. Z tego powodu ewentualne trudności sprowadzają się tutaj nie tyle do przeszkód w poruszaniu się po opcjach w aplikacji, co nieświadomością w zakresie technicznych aspektów pracy procesorów.

Uwaga!
• Choć opisywany program znacznie ułatwia proces podkręcania podzespołów, nie zapominajmy, iż jest to skomplikowane i ryzykowane, zatem korzystamy z aplikacji na własną odpowiedzialność.
• W naszej bazie znajduje się również AMD OverDrive – analogiczny program dla procesorów firmy AMD.

Ograniczenia!
Aplikacja współpracuje tylko z platformami bazującymi na komponentach Intela – jeśli dysponujemy procesorem AMD, programu nie uda się nawet zainstalować, by przejrzeć jego hipotetyczne funkcje.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (9 głosów)

Strefa Download programu
Intel Extreme Tuning UtilityIntel Extreme Tuning Utility 7.14.2.14
Wersja stabilna
47.5 MB | 2024-07-21

Ilość pobrań: 4122 | W tym miesiącu: 65 | W poprzednim miesiącu: 87

Komentarze (0)
Intel Extreme Tuning Utility