w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 221
Wszystkich postów: 904665
Wszystkich tematów: 127658

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7095 dni

Pixel Rea 1.3


Pixel Rea – program do wykrywania usterek i ewentualnego naprawiania ekranów LCD. Wyświetlając różnego rodzaju wzory oraz pełne kolory, aplikacja umożliwia znalezienie pikseli niedziałających poprawnie, w tym tzw. „bad pixeli” – które już nie świecą, czy też „hot pixeli” – które świecą zazwyczaj światłem czerwonym lub zielonym, niezależnie od wyświetlanego w danej chwili obrazu. W programie znajdziemy dwa główne tryby pracy, które dodatkowo podzielono na trzy mniejsze funkcje.

Pierwszy tryb to wykrywanie usterek w pojedynczych pikselach. Działanie polega tu na przeprowadzeniu w pierwszej kolejności testu. Wyświetla on na pełnym ekranie pełne kolory, podczas których zadaniem użytkownika jest znalezienie ewentualnych niedziałających poprawnie pikseli. Pomiędzy kolejnymi barwami można przełączać się myszką. Kiedy test zostanie już zakończony i hipotetycznie odnajdziemy niepoprawnie działające piksele, można przystąpić do próby ich naprawy. Ta polega na tzw. „odblokowaniu” ich poprzez wyświetlanie w danym obszarze ekranu specyficznych sekwencji kolorów lub dynamicznych wzorów. Szybkie zmieniające się kolory mają pomóc w ustabilizowaniu pracy zepsutego piksela. Oczywiście – nie jest to metoda w 100% skuteczna, jednak przed oddaniem monitora do serwisu, warto z niej skorzystać i spróbować.

Drugi tryb działa analogicznie, jednak służy do wykrywania całych uszkodzonych obszarów na ekranie. Tutaj będzie więc mowa przede wszystkich o nierównomiernym podświetleniu oraz rozbieżnościach w temperaturze barwowej. Również tutaj do wyboru są trzy sposoby naprawy i podobnie jak w poprzednim wypadku – ich skuteczność zależy od konkretnych przypadków.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (7 głosów)

Strefa Download programu
Pixel ReaPixel Rea 1.3
Wersja stabilna
8.74 MB | 2017-04-30

Ilość pobrań: 593 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
Pixel Rea