w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 117
Wszystkich postów: 904747
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7133 dni

XtremeMark 5.6.2.420


XtremeMark – program do testowania szybkości procesora, jednak nieco różniący się od konkurencji specyfiką testów. W aplikacji samodzielnie ustawiamy parametry obliczeń, w tym liczbę operacji do wykonania, ich priorytet oraz liczbę wątków obliczeniowych. Taki zestaw ustawień od tego momentu nosi nazwę „benchmarka” i czas jego wykonania będzie analizowany. Dodatkowo wyświetlane są stosunkowo szczegółowe informacje o samym procesorze, podstawowe o pamięci operacyjnej oraz systemie.

Obsługa programu jest dosyć prosta, ponieważ wszystkie niezbędne kroki uszeregowano w kolejności w jednym okienku. Użytkownik wybiera interesujące go parametry przy pomocy pól wyboru, a następnie uruchamia test dużym przyciskiem w dolnej części interfejsu. Czas jego trwania jest bezpośrednio zależny od wybranych powyżej opcji, jednak generalnie są to raczej krótkie testy, które pozwalają stosunkowo szybko zorientować się w wydajności naszego sprzętu. Postęp testu jest na bieżąco sygnalizowany paskiem ładowania przy dolnej krawędzi okienka. Kiedy zostanie zakończony, wyświetlana jest treść raportu (można ją wyeksportować do zewnętrznego pliku, np. w formacie TXT).

Sam raport nie jest szczególnie rozbudowany. W większości zawiera w sobie informacje o wykonanych operacjach, zaś parametry, które określają wydajność procesora to „średnia liczba operacji na sekundę” oraz czas wykonywania wszystkich działań (również z podziałem na konkretne wątki). Uruchamiając program na innym komputerze (stosując jednak te same parametry benchmarka), będziemy mogli łatwo porównać wydajność procesorów dwóch maszyn.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
XtremeMarkXtremeMark 5.6.2.420
Wersja stabilna
0.81 MB | 2018-02-04
przejdź
XtremeMark Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 176 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
XtremeMark