w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 247
Wszystkich postów: 904747
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7133 dni

CPU Core Analyzer 3.2.2.0


CPU Core Analyzer to niewielki program do analizy bieżącego zużycia procesora z naszego komputera. Można uznać, że jest alternatywą dla systemowego narzędzia w Menadżerze zadań, jednak najistotniejszą opcją ponad możliwości, jakie znajdziemy bezpośrednio w Windowsie jest zapisywanie zebranych danych w formie logu. Wśród wyświetlanych danych znajdziemy między innymi całkowite obciążenie procesora wyrażone w procentach, obciążenie poszczególnych rdzeni, liczbę generowanych przez system przerwań na sekundę, czas ich realizacji oraz poziom DPC. Informowani również jesteśmy o liczbie aktualnie działających wątków oraz dostępnej pamięci operacyjnej. Dodatkiem jest wyświetlanie pełnej nazwy procesora komputera.

Jeśli chodzi o parametry pracy rdzeni, prezentowane są one na bieżąco jedynie w formie tabelarycznej. Nie jest to najczytelniejszy sposób prezentacji, szczególnie, kiedy dysponujemy procesorem wielordzeniowym; kolejne wiersze umieszczone są blisko siebie i szybka analiza danych staje się trudna. Z pomocą przychodzi tryb pauzy, kiedy w formie migawki zatrzymywane są wszystkie wyświetlane wartości (program przestaje badać na bieżąco procesor). Podobnie, jak w przypadku aplikacji systemowej, również tutaj w ustawieniach mamy możliwość kontrolowania czasu odświeżania kolejnych pomiarów, jednak mamy tu większą swobodę, niż w Windowsie, ponieważ możliwe jest podawanie wartości czasu wprost w milisekundach.

Ustawienia programu są bardzo skromne – poza wspomnianą wyżej opcją znajdziemy w nich jeszcze tylko możliwość zmiany tła aplikacji na dowolny kolor z palety; przydatność tego rozwiązania jest wątpliwa, ponieważ kolory czcionek nie ulegają zmianie, więc w praktyce i tak najczytelniejszy jest kolor biały (ewentualnie jasne odcienie innych barw). Aplikację należy natomiast ogólnie pochwalić za szybkość i stabilność pracy. W praktyce uruchomimy ją również szybciej, niż rozwiązanie systemowe, które najczęściej wymagało będzie użycia kombinacji przycisków Alt-Ctrl-Delete na klawiaturze.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
CPU Core AnalyzerCPU Core Analyzer 3.2.2.0
Wersja stabilna
0.22 MB | 2016-02-14

Ilość pobrań: 265 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
CPU Core Analyzer