w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 190
Wszystkich postów: 904747
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7133 dni

Oculus Rift Compatibility Tool 1.0


Oculus Rift Compatibility Tool to program, który automatycznie przeanalizuje i sprawdzi podzespoły komputera, aby oszacować, czy są odpowiednio wydajne, by obsłużyć gogle wirtualnej rzeczywistości (VR) Oculus Rift. Dzięki temu użytkownicy, którzy nie znają się na technicznych możliwościach swojego sprzętu, a są zainteresowani zakupem gogli, będą mogli zorientować się, czy nie muszą przygotować się na dodatkowe wydatki związane ze sprzętem, aby korzystanie z Oculus Rift było możliwe.

Obsługa programu jest dziecinnie prosta – jest to aplikacja czysto informacyjna, zdecydowanie kierowana do niedoświadczonych użytkowników. Wystarczy ją uruchomić, następnie opcjonalnie wyrazić zgodę na udostępnianie wyników przeprowadzonych testów i włączyć analizę. Polega ona na odczycie informacji o zainstalowanych w naszym komputerze podzespołach. Warto na tym etapie zwrócić uwagę, iż program odczytuje jedynie suche dane o sprzęcie, a fizycznie nie testuje jego wydajności, zatem jeśli na przykład posiadamy fabrycznie podkręconą edycję karty graficznej lub zmienione taktowanie procesora, dane te nie będą uwzględnione – do werdyktu wydajności będzie brana pod uwagę tylko podstawa wydajność danej jednostki obliczeniowej.

Cała analiza jak na tego typu program trwa w zasadzie stosunkowo długo (kilka sekund, a zdarzają się aplikacje, które radzą sobie z podobnymi operacjami natychmiastowo), za to towarzyszy jej przyjemna dla oka animacja paska postępu i informacja o analizowanym w danej chwili elemencie komputera. Po zakończonym działaniu na ekranie pojawia się ostateczny werdykt, który informuje nas, czy nasz sprzęt jest zdolny do obsłużenia gogli Oculus Rift. Ostateczny wynik zależy oczywiście od najniższego wyniku cząstkowego – poniżej w oknie mamy możliwość przejrzenia szczegółów, które podzespoły należy wymienić, aby komputer działał odpowiednio wydajnie.

Nakierowanie programu na obsługę przez osoby niezainteresowane aspektem technicznym komputera widać również na tym etapie. O ile któryś z elementów komputera nie spełnia minimalnych wymagań, otrzymamy informację jaki produkt jest zalecany, jednak jeśli któryś podzespół jest dostatecznie wydajny, dostaniemy jedynie komunikat typu „Twój procesor spełnia minimalne wymagania sprzętowe” bez wskazania, jaki mamy margines wydajności. Z jednej strony w kontekście idei całej aplikacji nie jest to wadą, jednak z tego samego powodu (np. w przypadku pamięci RAM) nie dowiemy się, czy nasz komputer posiadając 8GB pamięci operacyjnej spełnia minimalne wymagania dla Oculus Rift „na styk”, czy z jakimś zapasem.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Oculus Rift Compatibility ToolOculus Rift Compatibility Tool 1.0
Wersja stabilna
4.9 MB | 2016-07-15

Ilość pobrań: 129 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Oculus Rift Compatibility Tool