w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 255
Wszystkich postów: 912654
Wszystkich tematów: 131229

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7611 dni
pl

ThreadRacer 1.0


ThreadRacer to nieduży benchmark procesora, bazujący na tworzeniu wielu wątków. Potrafi tworzyć wątki o normalnym priorytecie i uruchamiać je na wybranych rdzeniach lub wielu procesorach. Aplikacja poprawnie rozpoznaje nie tylko fizyczne rdzenie, ale także logiczne wątki, przez co może sprawdzić się w testowaniu CPU każdego typu. Program jest niewielki i stanowi raczej ciekawostkę – jego wyniki są oczywiście miarodajne, ale z powodu niewielkiego rozbudowania, trudno wróżyć aplikacji szeroką popularność i dorównanie na tym poziomie innym, większym rozwiązaniom skupiającym się na zaawansowanych testach obciążeniowych. Mimo to, wszyscy fani benchmarków powinni spróbować i z niej skorzystać.

Interfejs programu podzielony został na dwie główne części. W pierwszej mamy możliwość zaznaczenia liczby wątków, które chcemy uruchomić, a następnie obserwowania obciążenia, jakie wywierają na poszczególne rdzenie procesora. Na tym etapie wyświetlana jest również liczba iteracji, którą wykonał uruchomiony na danym wątku algorytm, co pozwoli porównać między sobą wyniki osiągnięte przez kolejne rdzenie logiczne w procesorze.

Dolny fragment interfejsu pozwala natomiast uruchomić wątek wielordzeniowy oraz ustalić jego koligację, czyli samodzielnie wpłynąć na sposób działania planisty procesora, który przydziela moc obliczeniową poszczególnym fragmentom kodu (a co za tym idzie – wątkom). Program pozwala również na bieżąco obserwować obciążenie całego procesora. Producent sugeruje, że wyniki osiągające maksymalnie 75% są normalne (w tym przypadku pozostałe 25% mocy obliczeniowej pozostaje na potrzeby systemowe).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
ThreadRacerThreadRacer 1.0
Wersja stabilna 32-bitowa
3.46 MB | 2017-03-29
ThreadRacer 1.0
Wersja stabilna 64-bitowa
3.69 MB | 2017-03-12

Ilość pobrań: 174 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ThreadRacer