w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 333
Wszystkich postów: 928381
Wszystkich tematów: 135910

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7754 dni

Diskovery 0.9.8.1


Diskovery to program wyświetlający wiele informacji o dyskach twardych zainstalowanych w komputerze. Zbiera informacje zarówno o samym sprzęcie, takie jak pojemność woluminów, rodzaj napędów (HDD, SSD) wraz ze szczegółowymi danymi producenta i modelu, ale również o programowej części związanej z funkcjonowaniem dysków, w tym informacje o zastosowanym systemie plików czy strukturze logicznej. Całość prezentuje się bardzo czytelnie, a na pochwałę na tym polu zasługuje nie tylko sam interfejs, ale przede wszystkim stabilność (w chwili tworzenia niniejszego opisu, aplikacja dostępna jest co prawda w późnej, ale nadal jedynie testowej wersji Beta).

Aby sprawnie korzystać z aplikacji nie potrzebne jest sięganie do jakiegokolwiek poradnika, czy instrukcji. Okno programu podzielone został ona dwie części, gdzie po lewej znajdziemy uproszczoną listę wszystkich fizycznych dysków w komputerze oraz z podziałem na napędy logiczne. Już w tym miejscu możemy rozpoznać, które z napędów są półprzewodnikowe, a które magnetyczne oraz odczytać ich pojemności. Wystarczy kliknąć na dowolny, wybrany napęd lub partycję logiczną, aby w prawej części podziału interfejsu wyświetlić dużo bardziej szczegółowe dane. Wśród nich wspomniane na wstępie szczegóły związane z producentem (nazwa, model dysku, numer seryjny, deklarowana pojemność), poniżej krótkie podsumowanie „zdrowia” napędu na podstawie parametrów systemu S.M.A.R.T. oraz dane o woluminach, partycjach oraz dodatkowych parametrach.

Podczas przeglądania informacji, warto zwrócić uwagę na niewielki symbol „+” przy niektórych z pozycji, który rozwija dodatkowe wiersze z danymi. Domyślnie są to elementy ukryte, a mogą zawierać w sobie informacje, które będą przydatne dla użytkownika.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
DiskoveryDiskovery 0.9.8.1
Wersja stabilna
0.3 MB | 2019-01-07

Ilość pobrań: 166 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Diskovery