w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 385
Wszystkich postów: 928383
Wszystkich tematów: 135911

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7754 dni

HashTools 4.8


HashTools – program do obliczania i sprawdzania poprawności sum kontrolnych (hash) CRC32, MD5, SHA1, SHA256, SHA384 oraz SHA512. Działa dla pojedynczych plików, ale również całych katalogów. Możliwe jest obsługiwanie bezpośrednio w oknie lub z poziomu systemowego eksploratora (aplikacja doinstalowuje się do systemowej powłoki i menu kontekstowego, o ile podczas instalacji zaznaczymy odpowiednią opcję). Program działa szybko, przez co może okazać się jedną z ciekawszych propozycji tego rodzaju.

Aby obliczyć nową sumę kontrolną, należy dodać do listy pliki lub foldery, którymi jesteśmy zainteresowani. Od tego momentu, korzystanie z przycisków w dolnej części interfejsu poskutkuje obliczeniem odpowiednich sum kontrolnych dla wszystkich pozycji na liście. Domyślnie aplikacja oblicza jedyni wybrane sumy. Aby porównać je z pierwowzorami, należy uprzednio do poszczególnych pozycji dodać informację o bazowym hashu, na przykład kopiując jego treść ze strony internetowej producenta instalatora danej aplikacji, którą chcemy sprawdzić. W tym momencie możliwe jest ręczne wpisanie lub wklejenie odpowiedniej kombinacji znaków, ale również opcja, która pozwala bezpośrednio skopiować hash ze schowka. To rozwiązanie, które znacznie przyśpiesza codzienną pracę, szczególnie z większą liczbą plików.

Wszystkie wyniki obliczeń, które widzimy na ekranie w programie, można również wyeksportować do zewnętrznego pliku. Zapisywany jest on w formacie SFV, typowym dla tego typu rozwiązań, choć dla wygody samego użytkownika brakuje podobnego opcji zapisującej wyniki chociażby w najprostszym TXT (SFV można jednak samodzielnie otworzyć na przykład Notatnikiem).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
HashToolsHashTools 4.8
Wersja stabilna
6.74 MB | 2023-11-05
przejdź
HashTools Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 143 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
HashTools