w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 212
Wszystkich postów: 922514
Wszystkich tematów: 133816

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7704 dni

DHE Drive Info 4.2.599


DHE Drive Info to program wyświetlający podstawowe informacje o dyskach: dane techniczne sprzętu, podziały na partycje, zużyte miejsce, informacje S.M.A.R.T. oraz dane zapisane w konkretnych sektorach. Aplikacja wyróżnia się przede wszystkim wysoką szybkością pracy (zarówno uruchamiania i gromadzenia po raz pierwszy informacji, jak i później podczas przełączania się pomiędzy kolejnymi dyskami czy też informacjami).

Niestety tak jak sprawnością pracy, program nie zachwyca już interfejsem, który można co prawda uznać za czytelny, ale na pewno nie za szczególnie nowoczesny. Mimo to obsługa jest prosta: w górnej części obszaru roboczego widnieje lista wszystkich fizycznych dysków, które mamy zainstalowane w komputerze. Kliknięcie nazwy dowolnego z nich wyświetli poniżej pełny wykaz wszystkich partycji, które w jego obrębie zostały utworzone. Co ciekawe, uwzględniane są tutaj również partycje systemowe (czyli niewidoczne standardowo w Tym Komputerze). Podczas wyświetlania podstawowych informacji o dyskach, program oferuje nam bardzo ciekawe podsumowanie, w którym znajdziemy między innymi dokładną nazwę dysku, jego numer seryjny i kilka danych wyciągniętych wprost z systemu S.M.A.R.T. (który można tu też przeglądać w „surowej formie”).

Pomiędzy kolejnymi elementami do wyświetlenia przełączamy się korzystając z zakładek. Zmiana widoku jest niemal natychmiastowa, za co należą się duże brawa – niektóre aplikacje konkurencyjne przeładowują te dane na bieżąco, co opóźnia czas odpowiedzi. Opisywany program nie jest idealny (wątpliwej urody interfejs), ale z uwagi na bardzo wysoką szybkość działania może zostać polecony użytkownikom, którym ta wada nie przeszkadza w codziennej pracy.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
DHE Drive InfoDHE Drive Info 4.2.599
Wersja stabilna
0.32 MB | 2015-09-25

Ilość pobrań: 256 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
DHE Drive Info