w
googluj

FtpUse 2.0


FtpUse to nietypowy klient FTP. Dlaczego jest niecodzienny? Pozwala bowiem na dostęp do zdalnych plików z poziomu Eksploratora Windows jak również standardowych okien dialogowych czy też dowolnej innej aplikacji pozwalającej na wczytywanie danych. Tego typu rozwiązanie nie tylko przyspiesza dostęp do niezbędnych plików, ale umożliwia także swobodną ich edycję w identyczny sposób, jak gdybyśmy przechowywali je na dysku twardym komputera.

Obsługa FtpUse odbywa się za pomocą wiersza poleceń, nie jest jednak przesadnie skomplikowana. Wystarczy połączyć się z serwerem za pomocą wywołania aplikacji z kilkoma parametrami określającymi sposób działania (litera partycji, pod którą ma być widoczny serwer oraz nazwa użytkownika/hasło). Opcjonalnie można również wyłączyć tryb pasywny lub połączyć się za pomocą określonego przełącznikiem portu. Usuwanie zmapowanej wirtualnej partycji wymaga natomiast podania parametru /DELETE.

Aplikacja posiada jedną, ale nieco uciążliwą wadę - jest dosyć mało stabilna przy przetwarzaniu większej ilości plików. Do swobodnej obsługi i kopiowania obszernych porcji danych polecamy wydajne połączenie internetowe oraz uzbrojenie się w odrobinę cierpliwości. Wspomniane problemy nie występują oczywiście przy edycji niewielkich plików tekstowych czy dokumentów HTML - do tego celu FtpUse nadaje się bardzo dobrze i z czystym sumieniem możemy polecić wypróbowanie jego działania.

Program jest całkowicie darmowy, zarówno do zastosowań domowych jak i komercyjnych. Narzędzie działa bezproblemowo na wszystkich najnowszych systemach operacyjnych z rodziny Windows (począwszy od wersji XP), także wersjach 64-bitowych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FtpUseFtpUse 2.0
Wersja stabilna
0.47 MB |2011-07-06

Ilość pobrań: 1264 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (3)
FtpUse
avatararrow
~kondzio2003 | 2015.01.05 09:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program jest niestabilny i u mnie pod Win7 nawet edytując mały plik html, na serwerze lądował on uszkodzony a więc nie polecam.
FtpUse 2.0
avatararrow
~didu | 2012.04.03 14:04
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
obsługa jest tak prosta, że nawet taki nob jak ty by sobie poradził, pod warunkiem przeczytania 3 linijek tekstu ...
FtpUse 2.0
avatararrow
~Raff | 2011.07.06 16:35
-3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Obsługa tylko z wiersza poleceń - lipa :|