w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 133
Wszystkich postów: 904522
Wszystkich tematów: 127589

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6761 dni

FakeFlashTest 1.1.1


FakeFlashTest to niewielki program, przy pomocy którego możliwe jest wykrycie tak zwanych "fałszywych" nośników pamięci przenośnej (czasem pomimo wykrycia przez system podłączonego pendrive'a lub karty pamięci o danej ilości pamięci, ich rzeczywista pojemność jest dużo mniejsza w wyniku oszustwa, którego mógł dopuścić się nieuczciwy sprzedawca). Z wykorzystaniem programu w dosłownie kilka sekund będziemy w stanie wykryć tego typu przekręt, co zapewne będziemy mogli wykorzystać jako podstawę do wniesienia reklamacji.

FakeFlashTest bazuje na sprawdzaniu kolejnych sektorów pamięci poprzez zapisywanie w nich kontrolnych danych. Kiedy cała deklarowana pamięć zostanie wypełniona, dane zostają odczytane w celach porównawczych; jeżeli żadna informacja nie została zgubiona, oznacza to, że pamięć została poprawnie rozpoznana przez system i rzeczywiście może poszczycić się sugerowaną pojemnością. Jeśli jednak dany nośnik został zmapowany, a pojemność jest tylko teoretyczna, zapisywane informacje zostałyby nadpisane na siebie, co zostanie wykryte przez aplikację. W praktyce oznaczałoby to utratę zapisanych wcześniej na pendrivie czy karcie pamięci dokumentów.

Przed przystąpieniem do korzystania z programu należy zwrócić uwagę iż przeprowadzenie procesu testowania sformatuje dany nośnik jednocześnie usuwając nie tylko dane ale również ewentualne utworzone w jego obrębie partycje. Wygodna może się okazać wbudowana możliwość kopiowania wygenerowanych danych do schowka, dzięki czemu będziemy w stanie szybko podzielić się wynikami pracy aplikacji na przykład na forum czy w mailu do sprzedawcy.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
FakeFlashTestFakeFlashTest 1.1.1
Wersja stabilna
0.04 MB | 2014-09-01

Ilość pobrań: 3867 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (1)
FakeFlashTest
avatararrow
~Hex | 2015.12.29 12:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
klasyczne testery były pisane pod karty SD z czasów, gdy 8GB było rzadkością, na współczesne karty 16,32,64 i więcej GB są o wiele za wolne, ten program ma nieporównywalnie szybszy sposób działania, zamiast bajt po bajcie sprawdzać, robi to efektywniej, klasyczny H2TESTW sprawdzał fałszywe 32GB niemal 24h, ten program w niecały kwadrans wykrył, że to nie 32GB, tylko zduplikowane 8GB micro SD
FakeFlashTest 1.1.1