w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 391
Wszystkich postów: 927378
Wszystkich tematów: 135612

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7746 dni

Pixel Repair 11.1.1.1008


Pixel Repair (PixRepair) to niewielki program, pomagający zlokalizować martwe piksele na ekranie oraz podjąć próbę odblokowania tych, które „zablokowały” się, wyświetlając nieustannie ten sam kolor. Działanie programu polega na zamiennym wyświetlaniu wybranych przez nas kolorów w nowym okienku, które możemy dowolnie przemieszczać na monitorze, zmieniając dodatkowo jego kształt.

Wyświetlenie często zmieniających się kolorów na danym obszarze, zmuszą monitor do szybkiego zmieniania ładunków wysyłanych do pikseli, co w praktyce w większości przypadków pozwala odblokować piksel, który zaciął się na wyświetlaniu jednej barwy. W przypadku niepowodzenia tej operacji w danym trybie, warto spróbować innych kombinacji kolorystycznych (w aplikacji jest ich 7) lub zwiększyć czas wykonywania „naprawy”. Choć martwych pikseli w ten sposób nie przywrócimy do życia, dostępna w programie opcja wyświetlenia jednego koloru na całym ekranie na stałe (z możliwością zmiany na inne barwy przy użyciu klawiatury), może się przydać do samodzielnego poszukania na powierzchni monitora piksela, który już nie świeci. To z kolei może być przydatne do późniejszego stworzenia opisu niezbędnego przy reklamacji monitora, czy też w innym przypadku naprawy.

Opisywany program jest bardzo prosty w użyciu i nie powinien stanowić wyzwania, nawet dla początkujących użytkowników. Producent przestrzega, iż szybko zmieniające się kolory w jednym z trybów, mogą negatywnie wpłynąć na osoby cierpiące na przykład na epilepsję, dlatego warto rozważnie korzystać z aplikacji.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (16 głosów)

Strefa Download programu
Pixel RepairPixel Repair 11.1.1.1008
Wersja stabilna
3.28 MB | 2024-02-24

Ilość pobrań: 5750 | W tym miesiącu: 26 | W poprzednim miesiącu: 44

Komentarze (0)
Pixel Repair